Samsung

Galaxy Z Flip dostaje własny "wariant" YouTube. Uroczy i wyjątkowo praktyczno-niepraktyczny

Kamil Świtalski
0

Przygotowano specjalną edycję YouTube przygotowaną z myślą o "smartfonach z klapką". Jak działa aplikacja dostosowana do ekranów Infinity Flex?

Nowe formaty telefonów rodzą zupełnie nowe możliwości i... nowe problemy. Konstrukcja Samsunga Galaxy Flip Z aż się prosi o to, by wygodnie postawić smartfon i oglądać na nim filmy. Najlepiej, hmmm, kwadratowe -- bo format telefonu sprawia, że wówczas uda się zmieścić na nim najwięcej. Ale wideo na YouTube nie są kwadratowe (a przynajmniej lwia część tego, co można tam znaleźć) -- po złożeniu smartfona efekt jaki jest -- wszyscy się już pewnie domyślacie.

YouTube na składanym Galaxy Z Flip nareszcie ma więcej sensu

Oglądanie wideo przy rozłożonym smartfonie Galaxy Z Flip było, jest i będzie wygodne -- i w gruncie rzeczy trudno tu mówić o jakimś nowym doświadczeniu. Ale kłopoty pojawiają się, gdy "złamiemy" urządzenie i chcemy skorzystać z jego dolnej części jako podstawki. Tutaj sprawy przestają być oczywiste, bo jako że system wciąż widzi urządzenie jako otwarte w pionie, automatycznie serwuje materiał idealnie na zgięciu. Po środku. O ile ma to uzasadnienie z klasycznych urządzeniach -- w takich składakach nie bardzo. Dlatego Google przy współpracy z Samsungiem stworzyło zupełnie nową aplikację, dostosowaną do nowej kategorii urządzeń.

Zobacz też: Xiaomi przygotowuje odpowiedź na Galaxy Z Flip? To będzie dla nich spory sprawdzian

W nowej wersji YouTube opracowanej z myślą o składakach, wideo wyświetlane jest w górnej części ekranu. Dolna część ekranu może posłużyć zarówno za podstawkę, jak i przeglądanie serwisu: czytanie / dodawanie komentarzy, wyszukiwanie nowych wideo itd.

Z jednej strony: lepszej opcji nie ma i sytuacja została rozegrana koncertowo. Z drugiej strony -- no nie ukrywam, że patrząc na niewielkie wideo przy złożonym ekranie, gdy dolna część smartfona jest podstawką -- mimowolnie się uśmiecham. Do posłuchania -- fajna sprawa, ale do oglądania to jednak trochę małe i... niepraktyczne -- delikatnie mówiąc ;-).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu