0

Xiaomi przygotowuje odpowiedź na Galaxy Z Flip? To będzie dla nich spory sprawdzian

xiaomi logo
Xiaomi nie spoczywa na laurach. Najnowsze informacje sugerują, że firma pracuje nad składanym smartfonem na wzór Samsung Galaxy Z Flip.

Popularność Xiaomi nie maleje — a wręcz przeciwnie. Wraz z kolejnymi produktami firmy na rynku robi się wokół niej jeszcze więcej szumu. Czy wszystkie są udane? Nie mam pojęcia — bo na rynek europejski dociera tylko wycinek tego, co firma ma w swoim portfolio. Zresztą nie dalej niż wczoraj informowałem Was o budżetowym monitorze Xiaomi Mi 1A i fajnej (taniej) listwie Xiaomi MIJA Smart Socket 27W z szybkim ładowaniem, które mogą nigdy nie dotrzeć na stary kontynent — ale w swojej kategorii cenowej jawią się jako naprawdę dobry wybór. Widać jednak, że firma stale się rozwija — czego doskonałym dowodem jest wskoczenie do wyższej ligi (cenowej) ze swoim smartfonem Xiaomi Mi 10 Pro. A skoro już nie tylko kopiowanie i fajne sprzęty w przyzwoitej cenie, to czas ruszyć z innowacjami. Xiaomi Mi MIX Alpha niewątpliwie jest jednym z takich urządzeń, ale na tym jeszcze nie koniec. Chiński gigant miałby bowiem pracować nad składanym smartfonem na modłę Galaxy Z Flip (czy, jak wolicie, Motorola Razr).

galaxy z flip

Składany Xiaomi? Poproszę, najlepiej w cenie starego Xiaomi

Składane smartfony to hit ostatnich miesięcy. Najgorętszy trend — i dla wielu oczywista przyszłość smartfonów. Dlatego też patrząc na to w jakim tempie rozwija się Xiaomi i do której ligi aspiruje — nie powinniśmy być specjalnie zaskoczeni tym, że i oni chcą uszczknąć sobie odrobinę z tego tortu. Jak informuje XDA Developers, chiński gigant jest pierwszą firmą która zainteresowała się bardziej samsungową ofertą ich ekranu OLED „Ultra-thin glass”, które miałoby być częścią ich składanego smartfona. Xiaomi miałoby w pocie czoła pracować nad własnym składakiem — i to (najprawdopodobniej) w formie, jaką przedstawiły wspomniane już Motorola Razr oraz Galaxy Z Flip, a nie — jak wcześniejszy prototyp składanego smartfona Xiaomi, na modłę Galaxy Folda.

xiaomi logo

Warto jednak mieć na uwadze, że póki co to same mgliste plotki od  zaufanych informatorów. Nie wiadomo na ile w tym prawdy, na ile produktu, a na ile tylko badania rynku. Bo poza informacjami na temat zapytania do Samsunga — pojawiają się także wieści na temat pytania o ekrany LG Display. Xiaomi rzekomo nie jest zainteresowane ekranami od BOE i CSOT (czyli tymi, które trafiły do składanej Motoroli). Powodem miałaby być znacznie niższa jakość oferowanych przez nie paneli. Ale idąc dalej — i ufając dotychczasowym plotkom: produkcja składanego modelu od Xiaomi miałaby ruszyć w drugiej połowie tego roku. Jeżeli mam pobawić się we wróżenie z fusów: zakładam, że znajdziemy tam podzespoły z najwyższej półki — no i cenowo to też nie będzie już to Xiaomi, które pokochał świat. Ale może producent zaskoczy nas czymś więcej?