Startups

YetiPay.pl - a jednak się kręci!

Gniewomir Świechowski
YetiPay.pl - a jednak się kręci!
27

Ostatnio przywołałem YetiPay jako przykład tego, jak nie komunikować odpalenia startupu - jednak należy oddać nowemu serwisowi szybkich mikropłatności sprawiedliwość. Do 200 umów z zainteresowanymi mikropłatnościami serwisami droga jeszcze daleka, ale trafiłem właśnie na YetiPay na cypryjskim dysku...

Ostatnio przywołałem YetiPay jako przykład tego, jak nie komunikować odpalenia startupu - jednak należy oddać nowemu serwisowi szybkich mikropłatności sprawiedliwość. Do 200 umów z zainteresowanymi mikropłatnościami serwisami droga jeszcze daleka, ale trafiłem właśnie na YetiPay na cypryjskim dysku internetowym, znanym jako Chomikuj.pl. ;) 

Podstawowy zarzut wobec YetiPay polegał na tym, że w momencie wysłania press relase nie było jak sprawdzić działania serwisu. Teraz - niestety przypadkiem - miałem okazję i... YetiPay okazało się być bardzo przyjemnym produktem.

W praktyce, po kliknięciu w klawisz YetiPay wystarczy wklepać w wyskakującym wtedy okienku wybrany pin i wrócić na stronę. Doładowanie konta w YetiPay za pomocą mTransferu, czy przelewu z bogatej, ale jeszcze niekompletnej listy banków, też nie zajmuje dużo czasu.

Nie podoba mi się przejrzysty, ale strasznie konserwatywny i mało oryginalny design samej strony YetiPay, ale jestem żywym dowodem że system działa i jest na tyle wygodny, że z chęcią zobaczyłbym go na każdej stronie katującej mnie płatnościami za pomocą sms.

YetiPay spełnia pierwszą i najważniejsza zasadę, budowania solidnego (nie rewolucyjnego) startupu - rozwiązuje konkretny problem i jest wygodniejsze niż konkurencyja(ne) metody dokonywania drobnych płatności w sieci.

Napotkałem drobny bug, ponieważ okienko YetiPay nie potrafiło się przeładować i zamknąć, ale płatność została dokonana. Szybko i sprawnie.

Co najważniejsze: Naprawdę trudno wyobrazić sobie lepszy serwis niż Chomikuj.pl, aby w pełni zaprezentować potencjał usługi szerokiemu gronu użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mikropłatności