Felietony

Znamy już listę zespołów i projektów na Startup School 2011

Grzegorz Marczak
Znamy już listę zespołów i projektów na Startup School 2011
33

W przeciwieństwie do poprzednich edycji w tegorocznej odsłonie Startup School jest mniej zespołów i mniej czasu. Tematyka projektów była też częściowo narzucona. Nie przeszkodziło to jednak uformować 5 zespołów, które przez wakacje będą ciężko pracować po to aby po wakacjach pokazać światu swój pier...

W przeciwieństwie do poprzednich edycji w tegorocznej odsłonie Startup School jest mniej zespołów i mniej czasu. Tematyka projektów była też częściowo narzucona. Nie przeszkodziło to jednak uformować 5 zespołów, które przez wakacje będą ciężko pracować po to aby po wakacjach pokazać światu swój pierwszy startup lub prototyp swojej usługi czy też aplikacji.

Niedawno na stornie Startup School została opublikowana lista pomysłów wraz z opisem oraz osobami, które będą dany projekt realizować. Przejrzałem te zestawienie i przyznam, że zaskakujące jest dla mnie że jednak aplikacje mobilne nie zdominowały tegorocznej edycji.
Przechodząc jednak do samych pomysłów. Oto lista 5 projektów wraz z moim krótkim komentarzem:

Projekt 1) Android Apps Factory Arkariusz Wojcieszek

Platforma oferująca użyteczne aplikacje. Dzięki nim telefon z Androidem stanie się narzędziem dzięki któremu zaoszczędzisz czas. Prostota i intuicyjny interfejs - to cechy którymi wyróżnią się nasze aplikacje

Jeśli dobrze zgaduję i będzie to aplikacja sugerująca użytkownikowi inne ciekawe aplikacje na Androida, to jest to moim zdaniem ciekawy pomysł. Niestety konkurencja jest dość sporo, mają już spore bazy programów oraz przede wszystkim komentarzy i opinii użytkowników. Inna sprawa, że projekt ten musi być nastawiony na rynek globalny i chociażby dlatego mi się podoba.

Projekt 2) Chomikuj 2.0 Bartek Kruszczyński i Tomasz Sobotka

Przygotowujemy platformę, która pozwoli użytkownikom na tworzenie kilkudziesięcioosobowych społeczności obejmujących rodzinę i znajomych. W obrębie tej społeczności chcemy umożliwić słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów bezpośrednio z komputera znajomych bez konieczności pobierania pliku na swój dysk. Jeśli zechcesz bez uciążliwego pobierania zobaczyć film, który ma na swoim komputerze ktoś z twoich bliskich to nasz serwis będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Kolejny ciekawy pomysł, którego jednak chyba do końca nie rozumiem (albo nie jestem w targecie). Nie specjalnie przypominam sobie sytuację aby będąc u znajomych chciał razem z nimi obejrzeć film z mojego komputera. Przeważnie rzeczy, które chcę komuś pokazać trzymam online i w ten sposób je udostępniam.

Projekt 3) fbCV Piotr Krause i Maciej Połoński

Zajmujemy się problemem złych CV - nieczytelnych, niekompletnych lub niedopasowanych do oferty pracy. Przygotowujemy proste narzędzia zarówno dla aplikujących jak i rekrutujących, które sprawią, że firma znajdzie najbardziej odpowiednią osobę, a kandydat najciekawszą pracę.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co to będzie i czy jest na tego typu usługi zapotrzebowanie. Liczę na efekt zaskoczeni bo brzmi dość intrygująco, a z kolei każdy kto kiedykolwiek szukał pracownika wie jaki jest to problem i wyzwanie.

Projekt 4) miniSklepy Marek Dzienisiuk i Mateusz Wakuluk

Strona umożliwiająca założenie sklepu online w szybki i łatwy sposób. Po kilku minutach posiadamy za darmo gotowy, funkcjonalny i prosty sklep. Strona skierowana jest głównie do ludzi sprzedających jeden produkt w różnych rodzajach.

Nie jestem przekonany. Dla tych którzy potrzebuję sprzedawać jedne produkt, zamiast mechanizmów z klasycznych e-commerce bardziej przydatne będzie Allegro. Poza tym b. trudna i konkurencyjna kategoria.

Projekt 5) Teatralni Łukasz Jaromi

Teatralni to projekt skierowany do miłośników teatru. Nie wiesz, co aktualnie grają w twoim mieście albo gdzie kupić bilety? Zastanawiasz się, jak sztukę oceniają inni? Teatralni pozwolą widzom odnaleźć się w natłoku informacji, a właścicielom teatrów dostarczą pakiet usług w modelu b2b. Wszystko dla tych, którzy kochają teatr.

Pytanie czy Tearty mają problem z sprzedażą biletów i szukają nowych kanałów sprzedaż? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale z tego co widzę trudno jest kupić bilet do teatru na dobrą sztukę. Poza tym usługi w modelu b2b brzmią dość poważnie i zapewne to będzie dość spore wyzwanie dla jednoosobowego zespołu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

starups