16

YellowGreen – reklamy na blogach cd..

YellowGreen.pl to serwis, który pomoże zarobić blogerom a reklamodawcom zapewni odpowiedni przekaz reklamowy trafiający do właściwych grup docelowych. Jest to kolejna próba wykorzystania potencjału blogosfery i pokazania go (i docelowo sprzedania) reklamodawcom – niestety dotychczasowe próby zarabiania w blogosferze czyli krytycy.pl (sponsorowane treści) czy linklift.pl (linki reklamowe) – raczej nie odniosły spektakularnego sukcesu. Serwis stworzony […]

YellowGreen.pl to serwis, który pomoże zarobić blogerom a reklamodawcom zapewni odpowiedni przekaz reklamowy trafiający do właściwych grup docelowych. Jest to kolejna próba wykorzystania potencjału blogosfery i pokazania go (i docelowo sprzedania) reklamodawcom – niestety dotychczasowe próby zarabiania w blogosferze czyli krytycy.pl (sponsorowane treści) czy linklift.pl (linki reklamowe) – raczej nie odniosły spektakularnego sukcesu.

Serwis stworzony jest przez agencję Autentika , więc wykonanie oraz funkcjonalność na pewno będą na wysokim poziomie. W przypadku takich serwisów jednak nie to jest najważniejsze – najważniejsze są kontakty i możliwość zaprezentowania tej koncepcji klientom.Oczywiście udział blogosfery to również podstawa sukcesu dlatego trochę dziwie się, że nie są jasno wyeksponowane zalety (kilka lakonicznych zdań moim zdaniem to za mało) z przyłączenia się do sieci dla blogera. Nie chodzi o to aby powiedzieć ile zarobi, ale o to aby przedstawić perspektywę, pomysł, proces pozyskiwania i akceptacji reklam itp.

YellowGreen z pewnością wykonał dobrze na razie najprostszy „kawałek roboty” – na weryfikację czy Autnetika i zaprzyjaźnione agencje mają siłę przebicia i przekonywania musimy jeszcze chwilę poczekać.

Mam cichą nadzieję, że serwisowi YellowGreen i jemu podobnych w końcu uda się przebić do reklamodawców i pokazać, że korzyści płynące z dobrze dobranej grupy docelowej są o wiele większe niż tysiące kliknięć na portalach (chociaż wolumen to wolumen).