Startups

Mystock.pl społeczność inwestorów

Grzegorz Marczak
Mystock.pl społeczność inwestorów
10

Mystock.pl to dzieło money.pl - będzie to serwis (jest w trakcie beta testów) społecznościowy tematycznie związany z giełdą i generalnie inwestycjami. Uważam, że pomysł na serwis jest dobry szczególnie jeśli ma się wsparcie takiej firmy jak money.pl. Jak to zwykle bywa kluczem do sukcesu będzie n...

Mystock.pl to dzieło money.pl - będzie to serwis (jest w trakcie beta testów) społecznościowy tematycznie związany z giełdą i generalnie inwestycjami.

Uważam, że pomysł na serwis jest dobry szczególnie jeśli ma się wsparcie takiej firmy jak money.pl. Jak to zwykle bywa kluczem do sukcesu będzie nie tylko ilość użytkowników ale i ich wiedza na temat finansów i inwestycji - zagrożeniem może być wyrażanie opinii na temat inwestycji przez całkowitych nowicjuszów.Sam serwis zawiera chyba wszystkie niezbędne elementy do tworzenia społeczności. Na stronie głównej mamy podgląd do wiadomości dodawanych przez użytkowników (w stylu digg.com), oraz do opinii na temat giełdowych inwestycji - opinie te pochodzą od użytkowników serwisu.

Tak jak w każdym rasowym serwisie społecznościowym nie zabrakło również grup łączących ludzi o wspólnych zainteresowaniach oraz funkcjonalności znajomych (wraz z komunikacją między znajomymi). W mystock dostępna będzie również możliwości śledzenia poszczególnych walorów giełdowych w których definicji pomaga nam dobrze zrobiony mechanizm wybierania interesujących nas spółek.

Mystock moim zdaniem musi popracować jeszcze chwilę nad interfejsem użytkownika - w tej chwili nie wszystko jest jasne i oczywiste. Przyda się też zapewne jakiś obrazkowy podręcznik do tego co możemy zrobić w serwisie i gdzie szukać informacji.

Podsumowując, Mystock to próba stworzenia serwisu społecznościowego dla inwestorów i wszystkich którzy inwestycjami się interesują. Z wsparciem money.pl serwis ten może zyskać popularność, warunkiem do jej utrzymania będzie zapewne odpowiedni poziom serwisu oraz może kilku ekspertów którzy od czasu do czasu fachową poradą korygowali by zapędy początkujących inwestorów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inwestycjegiełda