Motoryzacja

Niezbędnik nowoczesnego kierowcy w jednym urządzeniu. Oto YanosikPRO!

Jakub Szczęsny
Niezbędnik nowoczesnego kierowcy w jednym urządzeniu. Oto YanosikPRO!
60

Nowoczesny kierowca raz na jakiś czas skorzysta z nawigacji, powinien posiadać cały czas aktywny wideorejestrator i dobrze by było, aby cały czas był przygotowany na wszelkie zagrożenia czyhające na drodze. I dlatego właśnie powstało kompleksowe urządzenie - YanosikPRO.

W ramach tylko jednego urządzenia, kierowca ma dostęp do wszystkich informacji przekazywanych przez innych kierowców w platformie Yanosik - zgłaszanych wypadków drogowych, kontroli prędkości oraz niebezpiecznych miejscach na drodze. Ale to nie jedyna funkcja oferowana przez urządzenie YanosikPRO, które zostało zaprezentowane na warszawskich targach Moto Show.

Nawigacja, system ostrzegania, wideorejestrator i platforma płacenia za parkingi w jednym. YanosikPRO to urządzenie, które po prostu warto kupić

Niewielkie urządzenie mobilne z wyświetlaczem kryje w sobie funkcje kilku akcesoriów dla nowoczesnego kierowcy. Nawigacja bazująca na danych zbieranych od innych uczestników usługi Yanosik pozwoli na uniknięcie korków lub utrudnień na drodze. YanosikPRO wyposażono również w kamerę, która w przypadku wykrycia niebezpiecznej sytuacji pozwoli na zarejestrowanie przebiegu zdarzenia. Taki zapis może okazać się niezwykle pomocny w sporze z innym uczestnikiem kolizji lub wypadku jednoznacznie wskazując na to, kto był sprawcą zdarzenia. Dodatkową możliwością jest podłączenie YanosikPRO do kamery cofania, co znacznie ułatwi wykonywanie manewru w szczególnie trudnych miejscach.

Dzięki możliwości integracji YanosikPRO z usługą Skycash, kierowca może zapłacić za możliwość pozostawienia auta w miejscu objętym dodatkowymi opłatami bez potrzeby szukania parkomatu. Owe rozwiązanie działa aż w 50 miastach w całej Polsce.

Ale to nie wszystko. YanosikPRO idzie dosłownie o kilka kroków dalej

Urządzenie YanosikPRO, jako że cały czas zbiera informacje na temat tego, jak porusza się samochód, w którym sprzęt został zainstalowany, jest wręcz idealną platformą zakupu ubezpieczenia OC. W ramach usługi YU!, kierowca otrzyma możliwość zakupu obowiązkowego świadczenia bezpośrednio w interfejsie sprzętu. Oczywistym jest fakt, iż kierowcy, którzy pamiętają o dobrych praktykach na drodze zapłacą mniej - będąc dla ubezpieczyciela bardziej odpowiedzialnymi i godnymi zaufania użytkownikami aut. Skoro już powiedzieliśmy o zbieraniu danych przez urządzenie YanosikPRO, warto wspomnieć o możliwości podpięcia go do gniazda diagnostycznego OBD. Po poprawnym sparowaniu samochodu z urządzeniem, sprzęt wyświetli podstawowe informacje na temat parametrów działania samochodu - obroty silnika, kody błędów, obciążenie silnika, czy temperaturę podzespołów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot