Polska

Tańsze przejazdy autostradami dla użytkowników nowej usługi Yanosik Pay

Piotr Kurek
Tańsze przejazdy autostradami dla użytkowników nowej usługi Yanosik Pay
10

Yanosik informuje o uruchomieniu nowej usługi automatycznego poboru opłat za przejazdy płatnymi odcinkami polskich autostrad. Yanosik Pay pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze w czasie wakacyjnych podróży samochodem.

System Autopay nie powinien być obcy kierowcom, którzy często korzystają z płatnych odcinków polskich autostrad. Działa na wszystkich bramkach na odcinku AmberOne znajdującym się na autostradzie A1 oraz na odcinku Kraków — Katowice na autostradzie A4. W praktyce oznacza to, że kierowcy zapłacą za przejazd między Gdańskiem a Toruniem lub między stolicami województwa małopolskiego i śląskiego bez konieczności zatrzymywania się. Z Autopay mogą korzystać użytkownicy aplikacji mobilnej „Autopay by blue media” lub za pośrednictwem aplikacje wielu banków, czy partnerów systemu.

Zobacz też: Autoplac – darmowe ogłoszenia o sprzedaży samochodów w aplikacji Yanosika

Pierwszą instytucją bankową, która umożliwiła automatyczne płatności na odcinkach autostrad był Bank Millenium, który Autopay wprowadził już w zeszłe wakacje. Na przestrzeni ostatnich miesięcy system trafił do kolejnych partnerów — Banku Pocztowego, Banku Pekao w bankowości elektronicznej Pekao24 i aplikacji PeoPay, czy bankowości internetowej ING i aplikacji Moje ING. Te dwa ostatnie banki wdrożyły Autopay w ostatnich dniach i można już z niego korzystać. Płatności za przejazdy autostradami realizowane przez Autopay można też doliczyć do rachunku telefonicznego w sieci Play. Teraz współpracę z Blue Media — operatorem Autopay, nawiązał znany wielu kierowcom Yanosik. Dzięki partnerstwu powstała nowa usługa Yanosik Pay ułatwiająca kierowcom przejechanie przez punkt poboru opłat bez zatrzymywania się przy okienku.

Yanosik Pay. Szybkie, automatyczne, pobieranie opłat za przejazdy autostradą

Yanosik Pay działa w aplikacji na iOS i Androida i sprowadza się do wybrania odpowiedniej ikony na ekranie smartfona. Opcja “Autopay autostrady” wymaga jednak rejestracji w systemie. Po podaniu danych o pojeździe, jak np. numer rejestracji i wyborze sposobu płatności będziecie mogli szybko przejeżdżać przez wyznaczone strefy w punktach poboru opłat i nie tracić czasu na stanie w korkach do płatności w okienku.

Automatyczne opłaty na bramkach to nadal spora nowość na polskich autostradach. Postanowiliśmy więc udostępnić usługę Autopay dla użytkowników aplikacji Yanosik, która gromadzi największą społeczność kierowców w Polsce. Od teraz z poziomu smartfona i bez instalowania dodatkowych programów można dołączyć do elektronicznych płatności na odcinkach autostrad, które obsługują system Autopay. Korzystanie z tej usługi jest bardzo wygodne i przydatne.

— komentuje Paweł Bahyrycz, dyrektor ds. marketingu w Neptis S.A. (operator Yanosika)

Z okazji uruchomienia Yanosik Pay przygotowano specjalną promocje, z której skorzystają wszyscy użytkownicy aplikacji. Do końca września kierowcy korzystający z Autopay w Yanosik Pay mogą skorzystać ze zniżek za przejazdy na autostradzie A4 Katowice — Kraków. W zależności od kategorii pojazdu będzie można zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce obsługiwanej przez ten system.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu