Smartfony

Xiaomi Redmi 5 i 5 Plus - komplet informacji o przyszłych bestsellerach

Albert Lewandowski
Xiaomi Redmi 5 i 5 Plus - komplet informacji o przyszłych bestsellerach
7

Najczęściej o nadchodzących urządzeniach możemy dowiedzieć się albo dzięki informacjom od leaksterów, albo za sprawą (nie)kontrolowanych przecieków, albo też za sprawą pojawienia się jakiegoś modelu w urzędzie certyfikacyjnym. Dzięki temu ostatniemu mogliśmy ostatnio upewnić się co do Xiaomi Redmi 5. Teraz natomiast on oraz jego wersja Plus zawitały przedpremierowo na Aliexpress, co daje nam wgląd do prawie kompletnej ich specyfikacji.

W końcu tani bezramkowiec

Xiaomi jest uznawany za producenta, któremu udało się spopularyzować ideę smartfonów z niewielkimi ramkami wokół wyświetlacza, a ten cały boom zaczął się od pierwszej generacji Mi Mix. Oczywiście wcześniej podobne konstrukcje powstawały już w Japonii. Jednak konstrukcje z Kraju Kwitnącej Wiśni nigdy nie były oferowane globalnie, ani też nie wzbudzały szczególnym emocji.

Obecnie to trend w każdym nowym urządzeniu mobilnym. Xiaomi zamierza je wprowadzić również do tańszych modeli, co potwierdzają tylko kolejne wiadomości kolejnej generacji Redmi. Xiaomi Redmi 5 pojawił się nawet ostatnio w chińskim urzędzie certyfikacyjnym. Teraz natomiast możemy zobaczyć jego specyfikację za pośrednictwem jednej z ofert na Aliexpress – tego typu przedpremierowe pojawienie się nie jest niczym nowym w przypadku chińskich firm.

Dwa warianty

Zaczniemy naturalnie od tańszego, czyli standardowej wersji. Obecnie w sklepie widnieje przy nim kwota 199 dolarów w czarnym lub złotym kolorze, bądź 209 przy niebieskim albo różowym. Kontrastuje to jednak z wcześniejszymi informacjami o cenie około 110 dolarów. W tym modelu znajdziemy ośmiordzeniowego Snapdragona 450 z Adreno 506, 2/3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, a jego najważniejszym wyróżnikiem będzie 5,7-calowy ekran o proporcjach 2:1 (18:9) i rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Zaoferuje ponadto aparaty 12 i 5 Mpix oraz akumulator 3300 mAh.

Xiaomi Redmi 5 Plus będzie naturalnie lepszy. W nim pojawi się większy wyświetlacz 5,99” o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli, moc obliczeniową zapewni Snapdragon 625, a zostanie uzupełniony 3 lub 4 GB RAM. Na dane będzie dostępne 32 albo 64 GB pamięci wbudowanej. W porównaniu do zwykłego wariantu będzie mógł pochwalić się znacznie dłuższym czasem pracy, ponieważ zostanie w nim zamontowana bateria 4000 mAh. Aparaty pozostaną bez zmian. W jego przypadku ceny wynoszą 249 i 259 dolarów, podczas gdy we wcześniejszych doniesieniach pojawiały się wzmianki o około 150.

Już niedługo

Oficjalna premiera nowych przedstawicieli serii Xiaomi Redmi 5 powinna odbyć się jutro. Zapewne zostanie tylko potwierdzone to, co już wiemy, a ich sprzedaż ma rozpocząć się już 12 grudnia.

Co sądzisz o takich modelach z niższej półki?

źródło: Aliexpress (1), (2) przez Gizmochina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu