Telekomy

Już cała „wielka czwórka” naszych telekomów ma w przedsprzedaży LG G6 - sprawdzamy ceny

Grzegorz Ułan
Już cała „wielka czwórka” naszych telekomów ma w przedsprzedaży LG G6 - sprawdzamy ceny
22

Dziś dostaliśmy na email informację od T-Mobile, że dołączyli do oferty przedsprzedaż LG G6, co oznacza, że już wszyscy główni operatorzy mają go u siebie. Sprawdźmy więc w jakich cenach.

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się ze specyfikacją LG G6, to zapraszam do tekstu Konrada, który powstał po premierze LG G6 oraz tekstu z pierwszymi wrażeniami.

Bezpośrednio z premiery, swoimi odczuciami dzielił się też z Wami Tomasz, tym razem na wideo:

LG G6 w ofertach polskich telekomów

Początkowo LG G6 pojawił się w ofercie Play i Orange, później dołączył Plus i teraz T-Mobile. Porównajmy teraz, jakie ceny tego smartfona dostępne są u wszystkich telekomów. Na koniec wrzucimy to w tabelkę, coby było bardziej przejrzyście.

Do porównania wybrałem zbliżone oferty i podobne ceny na start za telefon. Wyjątkiem jest tu Plus, który nie ma ceny na start, jedynie 24-miesięczne raty na ten telefon (można wziąć raty na 36 i 48 miesięcy, ale nie zmienia to ostatecznej różnicy w cenie, wyjaśnię to na koniec). Z kolei T-Mobile ma największy transfer danych w porównaniu z innymi, czyli 20 GB, pozostali 10 GB, ale nie dało się wybrać w T-Mobile mniejszej ceny na start przy niższych wielkościach transferu.

LG G6 w ofercie Orange

W Orange, w przypadku opłaty na start wybrałem opcję z płatnością 599 zł. Abonament za nielimitowane rozmowy i SMS-y/MMS-y oraz 10 GB transferu danych (przez pierwsze 3 miesiące 20 GB) wynosi 69,99 zł. Rata za sprzęt to 60 zł.

LG G6 w ofercie Play

Play oferuje przy opłacie na start w wysokości 649 zł, abonament za 55 zł i ratę za telefon 70 zł. W pakiecie nolimit na rozmowy i wiadomości oraz 10 GB transferu danych, później prędkość jest ograniczana.

LG G6 w ofercie Plus

Plus natomiast, jak wspomniałem, nie ma oferty na start, całkowity koszt telefonu rozkłada na 36 rat w wysokości 91,65 zł miesięcznie + abonament za 79,99 zł, a w nim nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 10 GB transferu danych, po wykorzystaniu pakietu, w zasięgu LTE - bez limitu danych z prędkością 512 kB/s.

LG G6 w ofercie T-Mobile

Ostatni z telekomów T-Mobile za telefon na start życzy sobie 749,00 zł w abonamencie za 99,95 zł, rata za telefon 40 zł. W pakiecie nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 20 GB transferu danych, po jego wykorzystaniu prędkość spada do 1 Mb/s.

No to już całość stawki, czas na obiecaną tabelkę i porównanie.


Przyznam, że najpierw wrzuciłem w tabelkę formułki sumujące, później dodawałem wartości i mocno mnie zdziwił efekt końcowy, zwłaszcza jeśli chodzi o Plusa, który ani nie drgnął w cenie telefonu, w odniesieniu do ceny rynkowej LG G6, a nawet parę groszy więcej wziął. Ten ostatni wiersz to faktyczny koszt abonamentu. Najkorzystniej wypada w tym Play, później Orange i T-Mobile. W przypadku Plusa, mamy tą samą cenę abonamentu, co początkowa wartość. Nawet jeśli wybierzemy opcję rat za telefon 36 miesięcy, ta wartość będzie na poziomie 80,01 zł, a w przypadku 48 rat - 79,97 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

cenylg g6