Mobile

Xiaomi kocha Polskę. Promocje i zaskakujące nowości

Albert Lewandowski
20

Polska stała się pierwszym przystankiem dla Xiaomi, jeżeli chodzi o ich dalszy podbój rynku i widać, że mają szansę na więcej. W dodatku nasz kraj pełen jest fanów tej marki. Co tym razem producent dla nas przygotował?

Promocje Xiaomi na zachętę

Zanim jednak przejdziemy do najciekawszego, czyli nowych produktów w oficjalnej polskiej dystrybucji, warto na chwilę zatrzymać się przy okazjach cenowych. Mianowicie bardziej okazyjny cennik będzie obowiązywał tylko w jeden dzień, 21 lipca, i tylko w jednym miejscu, bo w autoryzowanym sklepie Xiaomi we Wrocławiu. Właśnie wtedy też zostanie on otwarty w Pasażu Grunwaldzkim przy Placu Grunwaldzkim 22.

Specjalnie dla fanów zostały przygotowane następujące oferty:

  • 7 sztuk Xiaomi Mi Mix 2S za 777 złotych,
  • 100 sztuk Xiaomi Redmi Note 5 3/32 GB za 499 złotych,
  • 100 sztuk inteligentnej wagi Xiaomi Mi Smart Scale za 49 złotych,
  • 100 sztuk szczoteczek elektrycznych Xiaomi Mi Electric Toothbrush,

Oraz te skupiające się na nowościach w Polsce:

  • Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum za 1299 złotych w pakiecie z bonem o wartości 300,
  • Xiaomi Mi Laptop Air 13,3” za 4299 złotych i bon o wartości 300.

Moim zdaniem to naprawdę dobry powód, aby kupić coś nowego od Xiaomi. Warto tu też wspomnieć, że wrocławski Mi Store będzie już trzeci autoryzowanym lokalem w Polsce.

Xiaomi Mi Robot Vacuum – inteligentne sprzątanie

Dwanaście czujników, trzy procesory śledzące ruch, komplet czujników – to wszystko pozwala odkurzaczowi sprawnie poruszać się po domu, odkurzając każdy zakamarek. Producent obiecuje tu też, że ich sprzęt zachowuje odległość 10 mm od ścian i skutecznie wyczyści wszystko z pomocą szczotki bocznej. Z kolei akumulator 5200 mAh ma wystarczyć na 2,5 godziny pracy, czyli około 250 metrów kwadratowych powierzchni do posprzątania. Mi Robot Vacuum sam wróci do pozycji początkowej, aby się wtedy podładować. Naturalnie można nim sterować z pomocu aplikacji na telefon, a sam sprzęt ma być stosunkowo cichy (62 dB) oraz skuteczny nawet na dywanie czy pakiecie. Jestem ciekaw, jak to wszystko wygląda w praktyce. Coś takiego będzie kosztować 1299 złotych - rozsądna cena zważywszy na możliwości oraz bezpośrednich rywali.

Xiaomi Mi Notebook Air - tańszy Macbook Air

Skoro Apple ma Macbooka Air, to Xiaomi ma Mi Notebook Air. Proste, co nie? W przypadku wersji oferowanej w oficjalnej dystrybucji możemy liczyć na czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8250U z 8 GB RAM i dyskiem 256 GB SSD PCIe, a także dedykowaną kartą graficzną Nvidia Geforce MX150 z 2 GB VRAM. Nie zabrakło tu również 13,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Warto też wspomnieć o metalowej, smukłej obudowie, a sama klawiatura oferuje białe podświetlenie.

Całość uzupełnia duży gładzik czy skaner linii papilarnych. Warto tu też wspomnieć o głośnikach 2 x 2W, stworzonych we współpracy z AKG. Bateria 40 Wh pozwala natomiast na 9,5 godziny pracy. W Polsce ma kosztować właśnie 4299 złotych. Czy to dużo? Moim zdaniem trochę tak, ale w ten sposób Xiaomi chce celować wyżej.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu