Mobile

Czy iPad potrzebuje takiego narzędzia? Nie wiem, ale z pewnością mu nie zaszkodzi

Kamil Świtalski
Czy iPad potrzebuje takiego narzędzia? Nie wiem, ale z pewnością mu nie zaszkodzi
22

Tablety powoli przestają być już tylko dodatkowym narzędziem rozrywki, teraz znacznie więcej ich na rynku biznesowym... a patrząc na zapowiedzi takie jak ta — wcale mnie to nie dziwi!

Z punktu widzenia osoby która na urządzeniach elektronicznych nie tylko konsumuje treści, ale też je tworzy -- iPad nie w każdej sytuacji nadaje się jako narzędzie do pracy. Owszem, są dodatkowe klawiatury, ale korzystanie z (trochę mniej niż standardowego) Wordpressa na nim nie należy do zbyt przyjemnych. Rozumiem jednak że zupełnie inaczej sprawy mają się w przypadku grafików i ilustratorów — duże, wysokiej jakości, ekrany w połączeniu z Apple Pencil to zupełnie inny komfort pracy. By jednak w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał, niezbędne są też wysokiej jakości aplikacje. Nie dalej niż przedwczoraj pojawił się na iOS wysoko oceniany w wersji na komputery Affinity Designer, a teraz świat obiegła wieść, że Adobe przygotowuje prawdziwą bombę: pełnoprawnego Photoshopa dla iPadów.

Photoshop dla iPada w pełnej krasie!

Na mobilnych urządzeniach nie brakuje aplikacji od Adobe. Nawet tych, które mają w tytule Photoshop. W praktyce jednak daleko im do narzędzia, które znamy z komputerów. Miałoby się to jednak wkrótce zmienić — donosi Bloomberg. W przyszłym roku na iPadach miałby się pojawić w "pełny" Photoshop, który będzie działał tak samo niezależnie od platformy na którym go uruchomimy -- wszystko to ze względu na nową strategię skupiającą się na multiplatformowości i zdobywania kolejnych subskrybentów. Oficjalną zapowiedź Photoshopa na iPada mielibyśmy usłyszeć w październiku na konferencji Adobe MAX, zaś w App Storze powitamy ją w przyszłym roku.

Wraz z nowymi akcesoriami, coraz silniejszymi podzespołami i większymi ekranami -- rosną też możliwości tabletów Apple. Już teraz znajdziemy tam przecież całą masę narzędzi po które chętnie sięgają profesjonaliści, ale wizyta takiego zaszczytnego gościa jak pełnoprawny Photoshop to naprawdę dobra wiadomość.

Źródło: Bloomberg

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu