Smartfony

Xiaomi porzuci lubiany model na rzecz składaka

Mirosław Mazanec
Xiaomi porzuci lubiany model na rzecz składaka
1

Linia MIX zakończy swój żywot na ubiegłorocznym modelu 4. Zamiast piątki, w tym roku zobaczymy nowy model MIX Folda.

Linia MIX jest corocznym pokazem siły Xiaomi. To najbardziej „dopakowany” model na rynku w którym producent umieszcza wszystkie najlepsze rozwiązania i najnowsze technologie. Ubiegłoroczny MIX 4 miał, oczywiście prócz topowych na tamten moment podzespołów, kamerę do selfie umieszczoną pod ekranem. Właśnie nad tym elementem skupiały się firmy które chciały uchodzić za najbardziej innowacyjne.

Wygląda jednak na to, że pomysły na kolejne innowacje się już skończyły, a producenci doszli do ściany. Przynajmniej jeśli chodzi o klasyczne smartfony.

Pewnie z tego powodu kolejnego MIX-a już nie zobaczymy. A przynajmniej nie w tym roku. Jak donosi znany leakster Ice Universe, w tym roku nie będzie premiery nowego urządzenia z tej linii. Zamiast tego Xiaomi skupi się wyłącznie na modelu MIX FOLD 2.

Według przecieków będzie to pierwszy na świecie składany telefon z zawiasem 360°, co oznacza, że ​​urządzenie będzie można składać w obie strony.

MIX FOLD 2 ma zostać wprowadzony na rynek w czerwcu tego roku, na razie tylko w Chinach. Ma mieć wygodniejsze proporcje ekranu zewnętrznego oraz ulepszone, mniej widoczne zagięcia.

Jak na razie wzorem w tym względzie jest OPPO Find N, dostępny tylko w Chinach.

Jednak polski oddział OPPO sprowadził jeden egzemplarz i dzięki temu mogliśmy mu się przypatrzeć z bliska. Największe wrażenie zrobił na nas wyświetlacz wewnętrzny. Tak opisywał go Kamil Świtalski: Po rozłożeniu smartfona – ekran jest płaski. Nie ma charakterystycznej linii, która od początku tego segmentu urządzeń nawiedzała wszystkie inne smartfony. Przejeżdżam palcem – jest gładko. Patrzę pod kątem – światło się nie załamuje i nie odbija w charakterystyczny dla wcześniejszych składaków sposób. Model testowy, choć miałem z nim okazję spędzić raptem kilkanaście minut, pod tym względem zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Za kilka miesięcy powinniśmy się dowiedzieć, czy Xiaomi udało się dogonić OPPO w tej dziedzinie.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news