Mobile

Xiaomi oficjalnie w Polsce, ale na razie smartfonów nie kupimy [aktualizacja]

Tomasz Popielarczyk
Xiaomi oficjalnie w Polsce, ale na razie smartfonów nie kupimy [aktualizacja]
24

Jak podaje PAP, Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym Xiaomi tworzy swoją sieć dystrybucji. Czy debiut ten można interpretować jako początek ekspansji na Starym Kontynencie? Nawet jeśli, to na smartfony na razie nie ma co liczyć. Jak dowiadujemy się z depeszy Polskiej Agencji Prasowe...

Jak podaje PAP, Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym Xiaomi tworzy swoją sieć dystrybucji. Czy debiut ten można interpretować jako początek ekspansji na Starym Kontynencie? Nawet jeśli, to na smartfony na razie nie ma co liczyć.

Jak dowiadujemy się z depeszy Polskiej Agencji Prasowej, na którą powołują się dziennikarze Money.pl, do Polski wchodzą w pierwszej kolejności kamerki Xiaoyi. Oficjalnym dystrybutorem produktów zostaje firma JBTS, która będzie je sprzedawać w sklepie internetowym na xiaoyi.pl oraz na Allegro. W sklepach stacjonarnych zatem Xiaomi na razie nie zobaczymy. Jak tłumaczy Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy:

Nawiązaliśmy współpracę, ponieważ Xiaomi to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych na świecie. Stworzenie własnej sieci dystrybucji dla marki Xiaoyi stanowi element wzmacniania obecności koncernu na rynkach zachodnich.

Do Polski wchodzą dwa modele. Yi Action to model będący alternatywą dla gadżetów GoPro. Wyposażono go w obiektyw szerokokątny 155 stopni oraz możliwość rejestrowania wideo w jakości 2K. Cenę ustalono na 449 zł. W sprzedaży mają pojawić się też akcesoria pozwalające na użytkowanie sprzętu w różnych sytuacjach. Drugi ze sprzętów, Yi Home Camera rejestruje w rozdzielczości 720p i posiada obiektyw 111 stopni. Ma jednak przy tym również funkcję nagrywania w podczerwieni, a więc może monitorować mieszkanie po zmroku, a także została wyposażona w mikrofon oraz głośniczek. Polska cena urządzenia została ustalona na 249 złotych.

O dystrybucji innych produktów nic nie wiadomo. Skontaktowaliśmy się z firmą JBTS, aby potwierdzić tę informację oraz dowiedzieć się czegokolwiek na temat dalszych planów.

Aktualizacja

Udało nam się uzyskać informacje od firmy JBTS dotyczące współpracy z Xiaomi. Pytałem przede wszystkim o inne kategorie sprzętu, ale również o formy i kanały dystrybucji. Oto, co otrzymałem w odpowiedzi:

Aktualnie nasza dystrybucja dotyczy jedynie marki Xiaoyi, czyli działu wideo. Kamery sportowe, domowe oraz dedykowane akcesoria. Mamy informację, że pojawią się niedługo nowe produkty. O wszystkich nowościach, które będą się ukazywały w naszej dystrybucji będziemy informować na bieżąco.

Obecnie nie posiadamy planów otworzenia własnych punktów stacjonarnych. Nasza sprzedaż będzie opierać się na naszej stronie internetowej: www.xiaoyi.pl oraz przy współpracy z portalem Allegro. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że będziemy musieli szybko reagować na potrzeby rynku. Nie jest wykluczone, że sklep firmowy powstanie. Jednak w tej chwili nie ma takich planów.

Planujemy współpracę jedynie z partnerami jak Allegro lub dużymi sieciami sprzedażowymi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaMobileXiaomikamery