Smartfony

Xiaomi nawiązuje współpracę z Leica. Będzie przełom w fotografii?

Mirosław Mazanec
Xiaomi nawiązuje współpracę z Leica. Będzie przełom w fotografii?
11

Nieoficjalnie mówiło się o tym od dłuższego czasu, ale żadna z firm nie chciała tego potwierdzić. Dopiero dziś Xiaomi oficjalnie pochwaliło się rozpoczęciem współpracy w marką Leica.

Niemiecka firma przez ostatnie lata związana była z Huawei. I to właśnie dzięki tej współpracy chińczycy wspięli się na szczyt mobilnej fotografii. Wcześniej ich aparaty było po prostu dobre, ale brakowało im ostatecznego szlifu. Dopiero po podpisaniu umowy z Leicą Huawei wskoczył na wyższy poziom obejmując na długie lata fotel lidera w tej dziedzinie. Ostatnim wspólnym projektem był Huawei P50.

Teraz Xiaomi poinformowało, że to właśnie oni będą partnerem Leica. Nieoficjalnie mówiło się, że pracownicy tej firmy brali udział przy opracowywaniu aparatów modelach Xiaomi 12, ale oficjalnie żadna deklaracja wtedy nie padła.

Dziś Xiaomi zaprezentowało jednak na swoim kanale grafikę z logo obu firm i hasłem nadejścia nowej ery.

Xiaomi i Leica mają wspólne dążenia i pomysły, doceniają swoje zalety. Współpraca będzie bardzo głęboka, praktycznie na każdym etapie projektowania smartfonów – mówi Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi Group.

To zaszczyt ogłosić dziś długofalową współpracę strategiczną z Xiaomi. Leica i Xiaomi to globalne marki Premium. Jesteśmy przekonani, że pierwszy wspólnie opracowany flagowy smartfon zapewni wyjątkową jakość obrazu i otworzy nową erę mobilnej fotografii – dodaje Matthias Harsch, dyrektor generalny Leica Camera AG.

Najprawdopodobniej pierwszym wspólnym dziełem będzie model Xiaomi 12 Ultra.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news