Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Smartfony

Xiaomi dąży do wizualnej doskonałości. Mi Mix 3 bez podbródka z kamerą do selfie

PW
Paweł Winiarski
1

Bardzo lubię serię Mi Mix, również pod względem wizualnym. To świetnie wyglądające telefony, efekt wielkiego ekranu psuje jednak grubszy pasek na dole i niefortunnie umiejscowiony obiektyw przedniego aparatu. Wyciekły zdjęcia Xiaomi Mi Mix 3 i wygląda na to, że chiński producent zażegnał obie te kwestie.

Nie ma smartfonów idealnych i nie ma bezramkowców idealnych. Wizualnie w tym drugim temacie bryluje moim zdaniem iPhone X i Galaxy S8/S9, choć większe wrażenie jeśli chodzi o ekran robi na mnie ogromna płaszczyzna najnowszego telefonu Apple. Jednak ten notch - mi akurat nie przeszkadza, ale zgadzam się z twierdzenie, że gdyby “zakola” zniknęły, sprzęt robiłby dużo lepsze wrażenie.

Podobnie jest w serii Mi Mix, która przy premierze pierwszej odsłony zachwycała ogromnym ekranem, dziś trochę kłuje w oczy dolnym paskiem. Nie jest on bardzo szeroki, jednak odstaje od pozostałych krawędzi ekranu i wymusza obracanie telefonu podczas robienia selfie. Niby drobiazg, ale nie zrobicie tego jedną ręką - próbowałem.

Recenzowałem niedawno Mi Mix 2S i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to naprawdę udany telefon i tak naprawdę jedyne co można w nim poprawić to właśnie dolną część ramki i może jeszcze trochę podkręcić aparat - ten jest świetny jeśli chodzi o konstrukcje Xiaomi, ale jednak ustępuje najlepszym flagowcom konkurencji.

Jeśli przyjrzycie się zdjęciu Mi Mix 3, które wyciekło właśnie do sieci (choć oczywiście może być to po prostu fejk) - zauważycie, że dolna i górna ramka są praktycznie tej samej szerokości, co daje wrażenie dużo większego i lepiej przemyślanego ekranu. Ok, ale gdzie w takim razie jest kamera do selfie? Udało się ją ukryć pod ekranem, czy raczej jest wysuwana gdzieś z tyłu urządzenia? W sumie przy takim przodzie wydaje druga z opcji wydaje się bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem.

Nie wyciekł niestety obrazek przedstawiający tył smartfona, spekuluje się jednak, że będzie to rozwiązanie bardzo podobne do tego zastosowanego w Mi Mix 2S - czyli ceramiczne plecki z dwoma aparatami ułożonymi pionowo (każdy po 12 megapikseli, przedzielone dioda doświetlającą), a pod nimi czytnik linii papilarnych. Ja bym tej konstrukcji nie zmieniał, w Mi Mix 2S sprawdza się bardzo dobrze i wygląda elegancko.

Mówi się o tym, że Mi Mix 3 dostanie Snapdragona 845, 8GB pamięci RAM i 256GB pamięci wewnętrznej - obstawiam też słabsze opcje, czyli powtórkę z Mi Mix 2S

Czy jeśli jednak firma skupi się jedynie na wizualnych zmianach frontu telefonu, warto będzie w ogóle po niego sięgać? - taniej wyjdzie przecież kupno trochę starszego Mi Mix 2S.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: