Smartfony

LG G7 nagra teraz wideo w 4K i 60 klatkach. A to wszystko dzięki aktualizacji

Paweł Winiarski
2

Przeszkadzał Wam brak możliwości nagrywania filmów w 4K i 60 fps-ach w LG G7? W takim razie mam dobrą wiadomość - nowa aktualizacja oprogramowania telefonu dodaje taką opcję.

Aktualizacja pojawiła się właśnie na koreańskich wersjach LG G7, w najbliższych tygodniach powinna trafić również do innych regionów. Podczas gdy nagrywanie wideo w 4K i 30 klatkach nie ma nałożonych żadnych ograniczeń czasowych, tak przy tej samej rozdzielczości, ale 60 fpsach można będzie zarejestrować jedynie 6 minut materiału. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, przy tych parametrach smartfony dostają mniej więcej takie właśnie limity.

Kiedy już otrzymacie aktualizację oprogramowania, należy uruchomić aparat, później ustawienia i w rozdzielczości wideo wybrać UHD 16:9 (fps).

Dodatkowo sprzęt otrzymał lepszy dobór ostrości w trybie automatycznym, funkcję "Super Bright", która ulepszy jakość zdjęć robionych z diodą doświetlającą, ulepszony rendering zielonego i czerwonego koloru oraz mniejsze zmiany usprawniające oprogramowanie aparatu.

W komentarzach pod moją wczorajszą informacją o otrzymaniu przez Huawei P20 Pro trybu super slow-motion wysnuliście bardzo ciekawe wnioski. Wygląda to trochę tak, jakby aparaty były sztucznie ograniczane przez producenta. Ja celowałbym również w niedopracowane oprogramowanie sterujące telefonem i aparatem. Możliwe, że we wcześniejszej wersji te funkcje nie spełniały oczekiwań firm i dopiero po jakimś czasie udało się okiełznać sprzęt. Przyznacie jednak, że nie wygląda to dobrze kiedy po jakimś czasie dowiadujemy się, że nasz telefon mógłby robić więcej, ale opcja nie została nam udostępniona wcześniej. Któregoś dnia przeszedł mi przez głowę nawet poroniony pomysł sprzedawania oprogramowania smartfonów. Darmowa wersja podstawowa potrafiłaby to i to, płatna wersja premium softu dodawała natomiast inne opcje, takie jak właśnie tryb super slow-motion czy więcej klatek przy nagrywaniu wideo. Myślicie, że dożyjemy kiedyś takich czasów?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu