Smartfony

Jeszcze większy ekran i lepsza bateria w Xiaomi Mi Max 4 i Mi Max 4 Pro

PK
Piotr Kurek
9

Xiaomi pracuje nad nowymi wersjami swoich największych smartfonów Mi Max. Do sieci wyciekły kolejne informacje na ich temat, w tym najważniejsze dane techniczne.

W połowie grudnia ubiegłego roku Albert recenzował Xiaomi Mi Max 3 — największy smartfon w ofercie chińskiego giganta technologicznego. Duży, prawie 7-calowy wyświetlacz, pojemna bateria, bardzo dobre podzespoły, a przede wszystkim przystępna cena sprawiają, że jest to bardzo dobra alternatywa dla dużo droższych urządzeń konkurencji.

Recenzowany potężny smartfon to doskonałe narzędzie do multimediów, będące prawdziwym mostem między telefonami, a tabletami. Ma świetny, duży ekran, wystarczająco wydajny procesor, oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku i wykonania, funkcjonalne oprogramowanie oraz znakomity czas pracy.

więcej o Xiaomi Mi Max 3 przeczytacie w recenzji Alberta

Xiaomi pracuje obecnie nad następcą Mi Max 3, o którym plotki krążą od kilku tygodni. Dziś do sieci wyciekła specyfikacja dwóch modeli, które na rynku mają pojawić się niebawem. Mowa tu o Xiaomi Mi Max 4 oraz Mi Max 4 Pro i trzeba przyznać, że chińska firma nie odpuszcza i w obu przypadkach możemy mówić o świetnych podzespołach. Dane techniczne udostępnił Sudhanshu Ambhore z @Slashleaks, więc można z dużą pewnością uznać je za prawdziwe. Na oficjalne specyfikacje i prezentację smartfonów będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Xiaomi Mi Max 4

Ten smartfon ma być wyposażony 7,2-calowy ekran z wcięciem w postaci łezki (coś na wzór ekranów Samsung Infinity-V). W środku znajdować się będzie Snapdragon 660, 4 lub 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Pojemna bateria 5800 mAh z 18W szybkim ładowaniem zapewni długie godziny pracy urządzenia. W ekranie znaleźć mamy pojedynczy aparat z matrycą 20 MP, a z tyłu podwójny 48 MP główny wykorzystujący matrycę Samsung GM1. Całość ma działać na Android Pie z nakładką MIUI 11.

Xiaomi Mi Max 4 Pro

Podobnie jak standardowa wersja Mi Max 4, Pro ma mieć 7,2-calowy ekran z wcięciem w kształcie łezki. Jednak jego podzespoły mają być dużo mocniejsze. Jednostką główną będzie Snapdragon 675 wspomagany przez 6 lub 8 GB RAM, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej i baterią o pojemności 5800 mAh z szybkim ładowaniem. Z przodu znajdować się będzie 20 MP aparat, a z tyłu podwójny układ z głównym 48 MP sensorem opartym na Sony IMX586.

Źródło: Sudhanshu Ambhore

na obrazku wyróżniającym znajduje się Xiaomi Mi Mix 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu