Smartfony

Oto jaki telefon iPhone kupiłby "bogaty czytelnik Antyweba" [ANKIETA]

JS
Jakub Szczęsny
39

Zapytaliśmy Was ostatnio o to, jakiego iPhone'a kupilibyście, gdybyście mieli wolne fundusze na jakikolwiek nowy model. Nie było zaskoczeń - w sytuacji, gdy konsument może "poszastać", najprawdopodobniej wybierze najlepiej wyposażony sprzęt.

Pytanie ankiety: "Masz kasę. Kupujesz iPhone'a nowej generacji. Co wybierasz?"

45,1 procent uczestników ankiety wskazało na iPhone'a XS Max jako model, który kupiliby w sytuacji, gdyby mieli na niego wolne fundusze. 37,8 procent respondentów wskazało na iPhone'a XS, nieco mniejszy telefon nowej generacji. Jedynie 17,2 procent czytelników biorących udział w ankiecie wybrało iPhone'a XR - budżetowy smartfon Apple z 2018 roku.

Nas jednak te odpowiedzi nie zdziwiły - założenie, wedle którego konsument ma "wolne fundusze" na jakikolwiek sprzęt z oferty Apple powoduje, że najchętniej będziemy wybierać maksymalnie dobre urządzenie. To pośrednio koresponduje ze stwierdzeniem, że konsument na rynku nie najczęściej racjonalny: gdyby tak było, zdecydowałby się na najbardziej optymalny wybór (np. nieco gorsze urządzenie oszczędzając przy okazji pewne pieniądze).

Dane te nie odpowiadają nieco sytuacji, w której konsumenci decydują się częściej na zakup iPhone'a XR niż droższych odpowiedników w ofercie Apple. Pisaliśmy dla Was niedawno o tym, że iPhone XR w grudniu 2018 roku uzyskał lepszy wynik sprzedażowy niż inne telefony w aktualnej ofercie giganta z Cupertino. Można więc wysnuć wniosek, że fani Apple decydują się na iPhone'a XR częściej, bo jest on wyraźnie bardziej przyjazny dla budżetu niż XS czy XS Max.

Dzisiaj zadamy Wam nieco inne pytanie. Jakiego flagowca byś wybrał przy założeniu, że dysponujesz określonym budżetem?

Załóżmy, że macie 5500 złotych do wydania na nowy telefon. Czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje w sklepie Apple nowy iPhone XS Max w najniższej wersji pojemnościowej (dla uproszczenia ankiety nie będziemy różnicować modeli ze względu na ten parametr). Możesz jednak wybrać innego, tańszego iPhone'a lub... zrezygnować ze sprzętu Apple i kupić coś zupełnie innego. Do wyboru będziecie mieć 6 innych flagowych urządzeń - pojawi się również pole, w którym możecie podzielić się własnym, innym wyborem poza zaproponowanymi przez nas.

Co istotne: możecie wybrać tylko jeden telefon. Załóżcie przy okazji, że jeżeli wydacie znacznie mniej niż wynosi Wasz "budżet", te pieniądze możecie zaoszczędzić na co chcecie. Chcielibyśmy poznać Wasz wybór w takiej sytuacji.

Ważna informacja o ankiecie: serwis Antyweb nie zbiera za pomocą tej ankiety żadnych wrażliwych danych. Prosimy również nie umieszczać w polach z własnymi odpowiedziami żadnych newralgicznych informacji - zalecamy skupić się jedynie na treści pytania ankiety. Informacje umieszczone przez Was nie zostaną przesłane żadnemu innemu podmiotowi, a redakcja Antyweb wykorzysta je jedynie w celach poglądowych - jesteśmy przecież społecznością, prawda? :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu