Telewizja

Xiaomi swoimi telewizorami podbija serca użytkowników. Patrząc na ten model i jego cenę — ani trochę się nie dziwię

Kamil Świtalski
Xiaomi swoimi telewizorami podbija serca użytkowników. Patrząc na ten model i jego cenę — ani trochę się nie dziwię
28

Xiaomi od lat dla wielu miłośników elektroniki jest synonimem: tanio i dobrze. I patrząc na ten telewizor — jestem przekonany, że i nad Wisłą okazałby się dużym hitem. Niestety, póki co nic nie wiadomo na temat chęci wprowadzenia go na nasz rynek.

Telewizory Xiaomi nie są na rynku niczym specjalnie nowym. Choć w polskich sklepach raczej ich nie uświadczymy, to pierwsze zapowiedzi ich produktów z tego segmentu usłyszeliśmy jeszcze w 2013 roku. Firma, jak to ma w zwyczaju, kusiła użytkowników przyzwoitym produktem w cenie, która nie zwala z nóg. I od czasów premiery pierwszych urządzeń w segmencie, regularnie dorzuca coś do swojej oferty — i patrząc na urządzenie które niebawem ma opuścić chiński rynek, można pozazdrościć szczęściarzom, którzy mają możliwość zakupu tych urządzeń od ręki.

Xiaomi Mi LED TV 4X Pro: telewizor, który wielu chętnie zobaczyłoby w swoim salonie

Jeżeli wierzyć dokumentowi który udostępniony został na łamach Smartpix, Xiaomi Mi LED TV 4X Pro ma być 55-calowym urządzeniem z matrycą 4K — choć plotkuje się, że równocześnie na indyjski rynek trafi także wariant o 10 cali większy. Wsparcie dla HDR, działanie w oparciu o bazujący na Androidzie system PatchWall, 20W głośniki i wsparcie dla rozwiązań Dolby. Pod smukłą obudową miałby się znaleźć 64-bitowy procesor, 2GB pamięci RAM i 8GB miejsca dla użytkowników. Do swojej dyspozycji użytkownicy mają dostać też 3 porty HDMI, 2 USB, AV, S/PDIF oraz system rozpoznawania mowy napędzany przez sztuczną inteligencję.

Oprócz telewizora do sprzedaży miałby też trafić Xiaomi Mi SoundBar, który od jakiegoś czasu dostępny jest już na chińskim rynku. Urządzenie jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami najpopularniejszych marek.

Niestety, na tę chwilę nie wiadomo nic na temat dostępności sprzętów na polskim rynku — sprzęt cieszy się sporą popularnością w Chinach, a teraz prawdopodobnie trafi też na indyjski rynek. Cena telewizora w Chinach to 2800 CNY — czyli około 1540 złotych. Ze względu na przyzwoitą jakość i świetne ceny — producentowi w mgnieniu oka udało się podbić indyjski rynek i śmiem twierdzić, że z taką specyfikacją — nawet jeżeli nie mógłby pod kątem jakości podskoczyć największym wyjadaczom na rynku, to prawdopodobnie i tak podbiłby serca tutejszych użytkowników.

Źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu