Wearables

Xiaomi Mi Band 5: premiera opaski coraz bliżej. Co o niej wiemy?

Kamil Świtalski
Xiaomi Mi Band 5: premiera opaski coraz bliżej. Co o niej wiemy?
18

Nowa generacja opasek Xiaomi coraz bliżej. Co wiemy o nadchodzącej nowej generacji sprzętu i... kiedy spodziewać się premiery?

Opaski Xiaomi Mi Band od pierwszej generacji cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno mówić, by były to najbardziej precyzyjne narzędzia do pomiarów tętna, no i z pewnością nie są najlepszymi wearables jakie można sobie wyobrazić. Mimo wszystko skradły serca użytkowników niską ceną i... tym, że właściwie w podstawowym stopniu robią to, co powinny. Serwują powiadomienia i liczą kroki. Xiaomi Mi Band 4 to absolutny hit sprzedaży i jedna z najważniejszych premier wearables 2019. Nie mam wątpliwości, że w przypadku nadchodzącego następcy — będzie podobnie. A oficjalna prezentacja sprzętu już za kilka dni!

Zobacz też: Recenzja Fitbit Charge 4 – to już nie opaska, a prawie smartwatch

Xiaomi Mi Band 5 - co wiemy o opasce?

Na tę chwilę nie ma jeszcze żadnych oficjalnej informacji na temat opaski Xiaomi Mi Band 5 — te mają nadejść dopiero w najbliższych dniach. Ale mowa o niezwykle popularnej linii produktów, także plotek i przecieków na jej temat nie brakuje — a im bliżej premiery, tym bardziej się one nasilają. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że opaska Xiaomi Mi Band 5 miałaby doczekać się pomiarów SpO2, czyli saturacji krwi tlenem — dzięki czemu pomiary tętna byłyby dokładniejsze niż dotychczas. Kiedy już mowa o funkcjach związanych ze zdrowiem — to kolejną nowością ma być śledzenie cyklu miesiączkowego.Choć sam design opaski pozostać miałby bez zmian — mówi się, że sprzęt miałby doczekać się łączności NFC oraz wsparcia dla asystenta głosowego, a dokładniej: Alexy od Amazonu. Innym asem w rękawie o którym się plotkuje jest opcja zdalnego robienia zdjęć — te niewielkie pilociki BT mogłyby zagrzać miejsce na dnie szuflady. Wisienką na torcie zaś mają być nowe aktywności rejestrowane przez opaskę, w tym m.in. joga czy rowerki w pomieszczeniu.

Jak widać — trochę się tego nazbierało w ostatnich tygodniach plotek. Ile z powyższych informacji znajdzie odzwierciedlenie w końcowym produkcie? Cóż — tutaj już nie ma co specjalnie gdybać, jesteśmy na ostatniej prostej — wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i za kilka dni już wszystko stanie się jasne!

Zobacz też: Świetny zegarek który kosztuje tyle samo co… lepszy model — recenzja Fitbit Versa Lite

Xiaomi Mi Band 5 - data premiery

Na tę chwilę nie wiemy jeszcze, kiedy Xiaomi Mi Band 5 trafi do sklepów. Firma oficjalnie zaprasza jednak na prezentację produktu, która odbędzie się już jedenastego czerwca. Póki co, oczywiście, mowa o rynku chińskim. Nie wiadomo zatem kiedy sprzęt trafi do sklepów: ani Państwie Środka, ani w pozostałej części świata. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszystko pójdzie równie sprawnie co rok temu, kiedy to sprzęt trafił do chińskich sklepów dwa dni po zapowiedzi, a do Europy niespełna dwa tygodnie później.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu