Polska

Xiaomi Mi 8 - czyli "bezczelna kopia iPhone'a X" już dostępna w Polsce. Różni ich głównie cena

JS
Jakub Szczęsny
53

Czy łatwo jest pomylić iPhone'a X z Xiaomi Mi 8? Według niektórych tak, ale dotychczas nie mieliśmy okazji sprawdzić tego w Polsce. Wygląda na to, że polscy klienci mogą zakupić kontrowersyjne skądinąd urządzenie - w cenie znacznie niższej niż ma to miejsce w przypadku sprzętu stanowiącego inspirację dla tego modelu. Dodatkowo, mamy do czynienia z jednym z tańszych flagowców na naszym rynku.

W sklepie RTV Euro AGD możliwe jest już zamówienie telefonu Xiaomi Mi 8 w dwóch wersjach różniących się od siebie jedynie pojemnością pamięci dla użytkownika. Za wariant 64 GB (nie jest to przecież wartość mała) przyjdzie nam zapłacić 2299 złotych. Za dwa razy więcej przestrzeni dopłacimy 200 złotych, co przekłada się na ostateczną cenę na poziomie 2499 złotych. Nie jest drogo, nie jest też przesadnie tanio - ale jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż Xiaomi pozycjonuje Mi 8 na flagowca - kwota, którą przyjdzie nam zapłacić za urządzenie nie jest wygórowana.

Xiaomi Mi 8 już jest w Polsce. Oto specyfikacja urządzenia

Najbardziej charakterystycznym elementem telefonu Xiaomi Mi 8 jest ekran z "notchem" o przekątnej 6,21 cala, proporcjach 18,7:9 wyświetlający treści w rozdzielczości 2248 x 1080 pikseli. Wyświetlacz zajmuje 83% frontowego panelu - całkiem sporo. Podzespoły świadczące o wydajności telefonu to już klasyka tej generacji: procesor Qualcomm Snapdragon 845 to topowy obecnie układ dedykowany najmocniejszym smartfonom. 6 GB pamięci RAM to wartość absolutnie wystarczająca do komfortowego korzystania nawet z najbardziej wymagających aplikacji. Pamięć wewnętrzna wykorzystuje standard UFS 2.1, a i możliwości fotograficzne są na bardzo dobrym poziomie: podwójny aparat fotograficzny 12 MP to właściwie ta sama jednostka, co w modelu Mi Mix 2S. Z przodu natomiast zamruga do nas "oczko" oferujące 20 MP w matrycy.

Xiaomi Mi 8 - czy warto?

Jest to z pewnością najgorętsza premiera tego roku - nie tylko ze względu na użyte podzespoły, ale również z uwagi na fakt, iż ten smartfon jest niezwykle podobny do iPhone'a X, do czego nawiązywały nie tylko polskie, ale i również zagraniczne media technologiczne. Chińczycy doskonale wiedzą o tym, że konsumenci uwielbiają mieć wszechstronne i atrakcyjne produkty w możliwie najniższej cenie: Mi 8 doskonale wpasowuje się w ten nurt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile