Polska

Pociągi czeskiego Leo Express już od jutra na polskich torach - bilety wyprzedają się na pniu

Grzegorz Ułan
9

O planach czeskiego Leo Express kursowania po polskich torach pisałem Wam pod koniec czerwca, już wtedy ogłoszono, że pierwszy pociąg wyruszy w trasę z Krakowa do Pragi 20 lipca, czyli jutro.

Wtedy nie można było jeszcze sprawdzić dokładnie wszystkich cen połączeń, jedynie trasę obu pociągów. Początkowo mają to być to kursy weekendowe, pociągi z Krakowa do Pragi będą kursowały tylko w poniedziałki i soboty (szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie pod tym linkiem), a z Pragi do Krakowa w piątki i niedziele (szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie pod tym linkiem).

Jakie ceny? Sprawdziłem połączenie z Krakowa do Pragi (pierwsze wolne miejsca dostępne są na 4 sierpnia, powrót 5 sierpnia). Ceny kształtują się od 73 zł do 198 zł, nie jak obiecali 19 zł, być może trzeba kupić z dużo większym wyprzedzeniem. Czas podroży to 6 godzin i 35 minut, a do wyboru mamy bilety w klasie ekonomicznej, biznesowej i premium, ceny kształtują się odpowiednio w wysokości 73 zł, 158 zł i 198 zł.

W pierwszej klasie mamy jedynie, oprócz siedzenia oczywiście, dostęp do WiFi i gniazdek elektrycznych. W wyższej klasie dochodzi więcej miejsca na nogi i wybrane przekąski, w najwyższej klasie natomiast cichy, kameralny przedział i więcej przekąsek.

W następnym kroku wybieramy nasze miejsce, w klasie ekonomicznej znalazłem na 4 sierpnia jeszcze tylko jedno wolne miejsce. Na koniec pozostanie kupno biletu powrotnego, niestety za bardzo się ociągałem i już wszystkie bilety w klasie ekonomicznej na kurs powrotny w niedziele 5 sierpnia wyprzedane.

Widać więc spore zainteresowanie konkurencyjnymi do PKP pociągami Leo Express, mam nadzieję, że z czasem zwiększy się liczba kursów i nie będą to tylko kursy z Krakowa, ale i z innych polskich miast.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu