Smartfony

Doskonały Xiaomi Mi 8 zmierza do Polski. Sprawdź za ile go kupisz

Jakub Szczęsny
Doskonały Xiaomi Mi 8 zmierza do Polski. Sprawdź za ile go kupisz
18

W ramach ósmych urodzin marki Xiaomi, do Polski zmierza najnowszy flagowy model. Xiaomi Mi 8 już od jutra (tj. 3 sierpnia) będzie dostępny w przedsprzedaży w sklepach X-kom, Komputronik, Neonet, Mediaexpert oraz mi-home.pl. Telefon komórkowy dostarczany będzie wraz z słuchawkami Mi In-Ear Headphones Pro Silver. Dostępne będą wersje 6 GB RAM / 64 GB ROM i 6 GB RAM i 128 GB ROM.

Zaprezentowany na rynku technologicznym 31 maja Xiaomi Mi 8 to kolejna odsłona w udanej serii telefonów komórkowych. Napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 845 pracującym wespół z 6 GB pamięci RAM i opcjonalnie 64/128 GB pamięci wewnętrznej, smartfon charakteryzuje się odpowiednimi parametrami dla reprezentowanej klasy urządzeń. Mało tego urządzenie dostępne jest w niewielkiej w stosunku do konkurencyjnych propozycji cenie.

Użytkownicy wraz z telefonem otrzymują także spory ekran o przekątnej 6,21 cala w rozdzielczości FHD+ (proporcje: 18,7:9, typ: Samsung AMOLED, ochrona: Corning Gorilla Glass, szkło 2.5D, współczynnik wielkości ekranu do frontowego panelu: 86,68%). Mobilna fotografia również jest mocną stroną sprzętu: podwójny aparat fotograficzny wspierany jest przez sztuczną inteligencję, co pozwala na tworzenie naprawdę dobrych ujęć.

Telefon umożliwia także logowanie się za pomocą twarzy: sensor - promiennik podczerwieni analizuje newralgiczne punkty i na ich podstawie ustala wzorzec potrzebny do odblokowania urządzenia.

Xiaomi Mi 8 w Polsce - oto ceny

Telefon Xiaomi Mi 8 nie jest urządzeniem drogim, przynajmniej w stosunku do obecnych na rynku flagowców. Za wersję 6 GB / 64 GB zapłacicie 2299 złotych, a za 6 GB / 128 GB 2499 złotych. Jak wskazaliśmy na początku tekstu, ci z Was, którzy zakupią telefon w przedsprzedaży mogą liczyć na miły gratis w postaci słuchawek Mi In-Ear Headphones Pro Silver. Xiaomi Mi 8 już od 16 sierpnia pojawi się w sprzedaży regularnej - warto jednak się pospieszyć, aby otrzymać wyżej wspomniany prezent.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu