Xiaomi

Baliście się co z Mi 11 Pro? Bez obaw, premiera niedługo

Krzysztof Rojek
9

Xiaomi zaprezentowało niedawno pierwszy telefon ze Snapdragonem 888 - Mi 11. Co jednak z Mi 11 Pro?

Odkąd nastała moda na wypuszczanie więcej, niż jednego flagowego telefonu w jednej "serii", Xiaomi wpisuje się w ten trend, co pół roku racząc nasz kilkoma urządzeniami z serii "Mi" i "Mi T". W tym roku otrzymaliśmy chociażby Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro i Mi 10 Lite. Kiedy więc firma zdecydowała się nieco przesunąć swój kalendarz wydawniczy i zaprezentowała niedawno nowego flagowca - Mi 11 - powstało uzasadnione pytanie: Czy to wszystko, co w kwestii flagowców zobaczymy od Xiaomi w najbliższej przyszłości. Co z serią Pro, której celem jest pokazanie wszystkich najnowszych technologii w kwestii smartfonów?

Xiaomi Mi 11 Pro potwierdzone

Specjaliści z XDA Developers lubują się w rozbieraniu aplikacji na czynniki pierwsze. Jest o bardzo efektywna metoda sprawdzenia tego, jakie kroki będzie podejmował producent danego oprogramowania w najbliższym czasie, ponieważ często zdarza się, że w kodzie zawierane są elementy, które mają przygotować grunt dla kolejnych zmian. Tak jest i teraz, kiedy zajrzeli oni pod maskę nowego MIUI 12,5, a konkretnie - aplikacji galerii. Aplikacja ta bowiem musi sprawdzić, na jakim urządzeniu jest uruchamiana, aby wyświetlić się w odpowiedni sposób. W kodzie programu znaleziono następujący fragment:

Wiadomo więc już na pewno, że Xiaomi Mi 11 Pro jest w przygotowaniu. A co wiemy o jego specyfikacji?

Xiaomi Mi 11 Pro - specyfikacja

Z tego samego źródła wiemy, że Xiaomi Mi 11 Pro będzie miał zagięty wyświetlacz, co akurat nie powinno być dla nikogo dużym zaskoczeniem. Jego główną różnicą pomiędzy modelem Mi 11 ma być kamera. Mówi się tu nawet o module 192 Mpix, który dzięki pixel biddingowi ma wypuszczać 50 Mpix zdięcia, a także 48 Mpix module telephoto. Ma mieć także dużo szybsze ładowanie - nawet do 120 W.

Kiedy możemy spodziewać się Xiaomi Mi 11 Pro?

Według źródeł na Xiaomi Mi 11 Pro jeszcze trochę sobie poczekamy. Ile? Około półtora miesiąca.  Xiaomi bowiem planuje zaprezentowanie nowego modelu po Chińskim Nowym Roku, a więc - 16 lutego. Wtedy też zapewne dowiemy się wszystkich szczegółów związanych ze specyfikacją techniczną Mi 11 Pro, a także - z jego ceną.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu