Smartfony

Limitowany Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition. Dziwny to mało powiedziane

Piotr Kurek
3

Xiaomi przedstawia limitowaną wersję swojego smartfona 12T Pro. Powstał on przy współpracy nowojorskiego artysty Daniela Arshama.

Kilkanaście dni temu pisałem o współpracy Samsunga z domem modowym Maison Margiela. Jej efektem jest Galaxy Z Flip4 Maison Margiela Edition. Charakteryzujący się dość niespotykanym wyglądem składak do sklepów na całym świecie nie trafi. Będzie dostępny wyłącznie na kilku rynkach - i to w limitowanym nakładzie. Pomysł nawiązywania współprac ze znanymi projektantami podchwytują też inne firmy, w tym Xiaomi, które zaprezentowało właśnie limitowaną odsłonę swojego smartfona Xiaomi 12T Pro.

Firma nawiązała współpracę z Danielem Arshamem. To nowojorski artysta, którego prace to skorodowane odlewy współczesnych artefaktów i postaci ludzkich, wykonane z materiałów geologicznych, takich jak piasek, selenit i popiół wulkaniczny. Materiały te pozwalają na uzyskanie wyglądu i estetyki erozji lub archeologicznych, przyszłych reliktów.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition. Smartfon w limitowanej odsłonie

Zawsze interesuje mnie wyprowadzanie moich prac poza (…) świat sztuki. Podszedłem do Xiaomi 12T Pro jak do rzeźby, która ma dodatkowy cel poza tym, że jest funkcjonalnym przedmiotem. Za 20 lat ludzie nie będą go już używać jako telefonu, ale jako rzeźby, związanej z konkretnym momentem w czasie (…)

- mówił Daniel Arsham opowiadając o swoim pomyśle na wygląd Xiaomi 12T w limitowanej odsłonie nawiązującej do procesów starzenia i naturalnej erozji. Firma Xiaomi jest przekonana, że ten wyjątkowy model oferować będzie wrażenia obcowania z dziełem sztuki: zaczynając od projektu opakowania, a skończywszy na dotyku i odczuciach podczas korzystania z samego smartfonu.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition będzie dostępny w limitowanej ilości 2000 urządzeń w Europie od 16 grudnia 2022 roku. Będzie go można kupić w sklepie highsnobiety, na stronie mi.com oraz w specjalnym sklepie pop-up store Xiaomi x Daniel Arsham w Berlinie. Sprzedaż planowana jest na dwa dni - od 16 do 17 grudnia. Na chwilę obecną nie znamy ceny tego limitowanego modelu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news