Microsoft

Windows 10 Fall Creators Update - kolejne nowości w aktualizacji Windows 10

Konrad Kozłowski
Windows 10 Fall Creators Update - kolejne nowości w aktualizacji Windows 10
55

Za nami trzy duże aktualizacje Windows 10, czwarta pojawi się tej jesieni. Microsoft przygotowuje w niej sporo mniejszych i większych zmian oraz poprawek, natomiast o części z nich wiemy już teraz dzięki wersjom beta udostępnianym Insiderom.

Fluent Design System oraz przeglądarka Edge

Sporą rolę w działaniach Microsoftu odgrywać teraz będzie tak zwany Fluent Design System, który wpływa na to, jak projektowane są elementy interfejsu. Oznacza to, że mają być między innymi bardziej przyjazne dla użytkownika, miłe dla oka – więcej pisaliśmy o tym niec wcześniej. W aktualnym wydaniu beta testerzy Windows 10 otrzymali pierwszą próbkę tego, jak zastosuje się do wytycznych sam Microsoft wyposażając Menu Start oraz Cetrum Akcji właśnie w cechy FDS.

Nie zapomniano o przeglądarce Edge, po której chyba spodziewaliśmy się do tego etapu nieco więcej. W tej aktualizacji przeglądarka Microsoftu zyskuje opcje przypinania zakładek do paska zadań – pozwalał na to IE i to w naprawdę fajny sposób. Aż do tej chwili musieliśmy też czekać na  dodanie funkcji pełnego ekranu.

 

Osoby oczekujące na wdrożenie funkcji My People – skróty do konkretnych kontaktów na pasku zadań – będą zadowolone ze skutecznego dodania opcji wysyłania plików poprzez przeciągnięcie ich na avatar danej osoby. Nie zabrakło nowości dla graczy – Game Bar będzie pozwalał teraz szybko włączać i wyłączać Tryb Gry w Windows 10, który jak pamiętamy ma pozwalać na wyższe osiągi maszyn.

Windows 10 Fall Creators Update już tej jesieni

Oczywiście to nie wszystko, co nowe w najświeższym buildzie Windows 10 o numerku 16215. Pozostałe nowinki,  w tym dotyczące pisma odręcznego, funkcji dyktowania głosowego czy klawiatury ekranowej, również zawitały w uaktualnieniu.

Zapowiedziany na jesień Fall Creators Update dla Windows 10 jest spodziewany w okolicach września-października.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosofthotWindows 10