Gry

W ten weekend PC-towcy zagrają z konsolowcami w multi Gears of War 4

Paweł Winiarski
W ten weekend PC-towcy zagrają z konsolowcami w multi Gears of War 4
12

Granie między różnymi platformami to coś, czego gracze zarówno chcą, jak i się boją. Już w najbliższy weekend będziemy mogli spróbować, czy takie połączenie ma sens w Gears of War 4.

Cross-play, czyli granie między platformami to coś, na co już od jakiegoś czasu mocno zwraca uwagę Microsoft - i w sumie się temu nie dziwię. Chcąc promować Windowsa 10 jako platformę zarówno do grania na PC, jak i Xboksie One, wspólna zabawa posiadaczy obu sprzętów do grania musi kiedyś stać się faktem.

I faktem stanie się w weekend 2-5 grudnia, kiedy to uruchomione zostaną testy wspólnego multiplayera w Gears of War 4. Mówiąc prosto - w sieci zmierzą się posiadacze gry w wersji na PC i Xbox One. O ile kooperacja czy horda rozgrywana między platformami (a to jest jedna z opcji w czwartej odsłonie serii) jest dość bezpiecznym zagranie, o tyle tryby sieciowe nastawione na współzawodnictwo już niekoniecznie. GoW4 może nie jest najbardziej skillową grą na świecie, ale jednak różnice w sprzętach mogą mieć znaczenie przy starciach w sieci. No i oczywiście kwestia kontrolerów - PC-towa myszka i klawiatura to trochę coś innego niż automatyczne celowanie i granie na padzie.

Ciekawe czy ten próbny weekend przerodzi się w coś stałego.

źródło

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PCXbox One