Akcja Partnerska

Xbox One S All-Digital Edition: konsola na miarę XXI wieku

Kamil Świtalski
2

Świat rozrywki zmienia się szybciej niż można to sobie wyobrazić. Rzeczy które jeszcze kilka-kilkanaście lat temu wydawały się być poza naszym zasięgiem, teraz stały się chlebem powszednim. I jeżeli jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać że konsola bez napędu optycznego to kompletne nieporozumienie i nie ma prawa bytu -- to teraz raczej nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nie stanowi to większego problemu. Transformacje dziejące się w otaczającym nas świecie aż proszą się o nowe rozwiązania, a skoro możemy zapewnić sobie dostęp do ulubionych produkcji bez konieczności zagracania półek i wiecznego poszukiwania nośników, to dlaczego by z tego nie skorzystać? Xbox One S All-Digital Edition, pierwszy Xbox bez obsługi płyt, doskonale wpisuje się w ten trend — i niewątpliwie jest konsolą która wyznacza trendy i wskazuje dalszy kierunek rozwoju branży!

Xbox One S All-Digital Edition: era cyfrowej dystrybucji w najlepszym wydaniu

Microsoft pojawił się na rynku konsol stosunkowo niedawno, bo w 2001 roku. Nie przeszkodziło mu to jednak w niemalże błyskawicznym podbiciu serc graczy. Wizja giganta z Redmond na rewolucję konsol okazała się strzałem w dziesiątkę — i konkurenci szybko podążyli wydeptanym przez nich szlakiem. Ale to właśnie Xbox był innowatorem, dzięki któremu granie sieciowe na konsolach nabrało sensu. To oni w zeszłej generacji przedstawili na konsolach sklep z cyfrowymi grami, w ramach których można najpierw było obkupić się w niewielkie tytuły zręcznościowe. Nie trzeba było jednak długo czekać na to, aż trafią tam "duże" gry, te same, które można było równocześnie nabyć na płytach DVD. I choć to brzmi jak odległa przeszłość, to wszystko działo się dość niedawno -- raptem w poprzedniej generacji konsol! Kiedy na rynek trafił Xbox One — cyfrowa dystrybucja gier, i multimediów w ogóle, zdążyła już na dobre zagościć w domach użytkowników konsol z całego świata. A teraz jest już na tyle powszechna, że gigant zdecydował się wypuścić konsolę do gier w ogóle pozbawioną napędu optycznego!

Setki gier na wyciągnięcie ręki, wszystko bezpośrednio z pamięci urządzenia

Zamiast płyt — zapisane na dysku urządzenia pliki. Xbox One S All-Digital Edition to zamknięta w obudowie nawiązującej do X1S konsola, która oferuje użytkownikom dokładnie te same doświadczenia. Nie zabrakło tam wsparcia dla wysokiej rozdzielczości 4K, olśniewającego HDR oraz przestrzennego dźwięku Dolby Atmos i DTS:X. To identyczna bryła oraz dokładnie ten sam bezprzewodowy kontroler, za który gracze tak bardzo polubili odświeżonego Xboxa One. A co najważniejsze: to dokładnie ta sama biblioteka gier — w końcu wszystkie je można nabyć w cyfrowym sklepie Microsoftu! Xbox One S All-Digital Edition sprzedawany jest w wariancie z dyskiem twardym o pojemności 1 TB. Ten pomieści cały zestaw waszych ulubionych gier — pozwolając cieszyć się nimi zawsze i wszędzie, bez konieczności poszukiwania płyt i żonglowania nośnikami, by przełączyć się między kolejnymi grami! Na dobry początek przygody z Xbox One S All-Digital Edition każdy klient kupujący najnowszy wariant Xbox One S otrzyma trzy gry z natychmiastowym dostępem. A tytułu to nie byle jakie, a jedne z największych hitów platformy. Mowa o Forza Horizon 3, Sea of Thieves oraz jednej z gier wszech czasów: Minecrafcie!

Usługi i multimedia: wszystko co użytkownicy lubią najbardziej

Cyfrowa transformacja poza rezygnacją z fizycznych nośników przyniosła jeszcze jedną jakże istotną nowość. Usługi abonamentowe. Kto z nas nie lubi za stosunkowo niewielką kwotę otwierać bram do pokaźnych bibliotek... wszelkiej maści? Popularność usług streamingowych muzyki (Spotify, Deezer itp.) czy VOD (Netflix, HBO Go i spółki) nie wzięły się znikąd. W tej generacji Microsoft zaproponował podobne rozwiązanie dla gier! Xbox Game Pass to usługa, która w ramach jednorazowej opłaty zaoferuje nam dostęp do kilkudziesięciu fantastycznych gier. Twórcy zadbali o prawdziwie wybuchową mieszkankę gatunkową, ale wspólnym mianownikiem dla wszystkich tamtejszych produkcji jest wysoka jakość. Nie ma tam miejsca na przypadkowe produkcje! Warto też zaznaczyć, że w usłudze Xbox Game Pass znaleźć można wszystkie produkcje wydawane przez Microsoft Studios. Najnowsze gry także dostępne są tam już w dniu premiery! Oprócz absolutnych nowości — znalazło się tam miejsce również dla klasycznych tytułów z poprzednich generacji. Ich uruchomienie nie stanowi większego problemu, wszystko to dzięki wsparciu dla wstecznej kompatybilności! Na Xbox One S All-Digital Edition bez problemu odpalicie gry z Xboxa 360, ale także kilkadziesiąt produkcji z pierwszego Xboxa!

Xbox One S All-Digital Edition: konsola na miarę XXI wieku

Microsoft doskonale zna realia rynku i potrzeby użytkowników. Ma informacje z pierwszej ręki na temat preferencji klientów — i decyzja o wypuszczeniu na rynek konsoli kompletnie pozbawionej czytnika płyt nie jest przypadkowa. To urządzenie szyte na miarę XXI wieku. Czasu w którym dla wielu pobranie liczącej sobie kilkadziesiąt gigabajtów gry nie stanowi większego problemu. Rozbudowana i szybka infrastruktura sieciowa staje się coraz bardziej powszechna — a dzięki niej uporanie się z tym wymagającym zadaniem zajmie chwilę! Nie bez zasług jest też tutaj profesjonalnie przygotowane zaplecze serwerowe ze strony Microsoftu. Dlatego też zakupy cyfrowe i ich finalizacja dla wielu okazują dużo szybsze, niż wizyta w sklepie. Bo przecież po powrocie z płytką regularnie czeka na nas żmudna, trwająca nawet kilkadziesiąt minut, instalacja — o późniejszym pobieraniu łatek nawet nie wspominając. Dlatego zakupy cyfrowe nie bez powodu cieszą się tak ogromną popularnością — a trwające niemalże non-stop promocje nie dają wytchnienia naszym portfelom. Największym problemem jest znalezienie czasu, by nadrobić wszystkie te zaległości — bo przecież oprócz własnych zakupów dochodzą jeszcze regularnie serwowanych hity w ramach abonamentów Game Pass oraz Games With Gold!

Xbox One S All-Digital Edition to urządzenie skrojone na potrzeby i odpowiadające oczekiwaniom współczesnych odbiorców. Estetycznie wykonana, oferująca te same funkcje co starsze rodzeństwo, a przy tym jest od niego tańsza. Sprzęt można nabyć już za 999 złotych — i to najtańsza, według oficjalnego katalogu, konsolka giganta z Redmond!

Wpis powstał przy współpracy z firmą Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

xboxe3