Ciekawe strony

Masz dosyć szukania pokoju do wynajęcia na grupach na Facebooku? Zajrzyj na mRazem.pl

Grzegorz Ułan
Masz dosyć szukania pokoju do wynajęcia na grupach na Facebooku? Zajrzyj na mRazem.pl
7

Dostaliśmy wczoraj wiadomość od twórców nowego portalu, którzy chcieli się pochwalić swoim projektem. Spodobał mi się ich pomysł, dzielę się więc nim teraz z Wami.

mRazem.pl to portal pośredniczący głównie w wynajmie pokoi, ale mamy tu możliwość wyszukiwania oraz dodawania ogłoszeń nie tylko pokoi, ale i kawalerek czy nawet współlokatorów.

Pomysł wziął się z własnych doświadczeń, jak ciężko jest znaleźć pokój/kawalerkę w Warszawie, szukając na 37 różnych grupach na Facebooku, wypełniając śmieszne regulaminy grup i scrollując 2 godziny, aby dostać informację, że w tym mieszkaniu w sumie mieszkają tylko dziewczyny i szukają też współlokatorki, a i do ceny dochodzi jeszcze opłata za wywóź śmieci, internet i XYZ. Z racji, iż nikt w Polsce nie próbował centralizować takich ogłoszeń (ponieważ Olx, Gumtree, Otodom skupiają się głównie na mieszkaniach a wszystkie grupy na Facebooku (na 10 największych miast jest ich ponad 250) są bardzo ciężkie w używaniu, ludzie często nie odpisują, spróbowaliśmy zrobić to sami i tak powstało mRazem.pl.

Jak im to wyszło? Zerknijmy na ich dzieło najpierw od strony internatów, którzy szukają swojego lokum. Mamy dwie opcje wyszukiwania. Pierwsza - ogólna, pozwalająca wybrać miejscowość oraz maksymalną odległość od niej od 0 do 20 km, no i czy ma to być pokój, kawalerka czy szukamy tylko współlokatora.

Prawdziwe dobro jednak odkrywamy w drugiej opcji wyszukiwania, gdzie możemy szczegółowo określić interesujące nas parametry. A więc, oprócz miejscowości, zasięgu czy rodzaju wyszukiwania możemy zaznaczyć, jaki mam to być budynek, czy blok czy może kamienica, nowy, stary itp. Można tez określić interesujące nas piętro, dostępny parking, czy można palić - z dokładnym określeniem gdzie, czy na balkonie czy w mieszkaniu.

Z ważnych jeszcze rzeczy, mamy tu możliwość określenie widełek ceny wynajmu, wielkości pokoju czy mieszkania, liczby mieszkańców, czy ich typ (studenci, pracujący, nie pracujący itp.). Nie zabrakło też szczegółów wyszukiwania dotyczących dostępności internetu, telewizji, rodzaju ogrzewania, umeblowania, zawartości łazienki, kuchni i czy lokal jest otwarty dla zwierząt.

Taka szczegółowość wyszukiwania będzie niosła za sobą również konieczność dokładnego wprowadzania ogłoszeń przez wynajmujących lokale. Ale wiadomo, że warto poświęcić temu dłuższą chwilę, by dopasować zgłaszających się lokatorów pod nasze preferencje.

Jak wyglądają wyniki wyszukiwania, sprawdziłem z zaznaczonymi parametrami, takimi jak cena czy powierzchnia lokalu, pokazuje dokładnie te wyniki, których poszukiwałem. Same ogłoszenia wyglądają dobrze, mamy tu najpierw podstawowe informacje o wynajmowanym pokoju z krótkim podsumowaniem szczegółów. W rozwinięciu natomiast mamy już wszystkie opcje dostępne w mieszkaniu przedstawione w formie graficzno-opisowej.

Serwis mRazem.pl dostępny jest na razie za darmo, w przyszłości twórcy nie wykluczają wprowadzenia opłat za dodatkowe opcje. Jakie? Na razie wymieniają jedną, a mianowicie coś na kształt Tindera. Jeśli nie znajdziemy interesującego nas pokoju, kawalerki czy współlokatora, będziemy mogli określić w swoim profilu swoje preferencje i poszukiwany lokal, a z chwilą gdy takie ogłoszenie się pojawi w serwisie obie strony od razu zostaną o tym powiadomione.

Cały serwis przypadł mi do gustu, zarówno pomysł jak i wykonanie. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, fajnie że taki projekt powstał, mam nadzieję, że rozwinie się w dobrym kierunku, zwłaszcza, że już ta jedna dodatkowa opcja "matchowania" zapowiada się obiecująco.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu