Google

Asystent Google trafia na Xbox One. Jak go włączyć?

Jakub Szczęsny
Asystent Google trafia na Xbox One. Jak go włączyć?
35

Xbox One od pewnego czasu oferuje integrację z asystentką Alexa od Amazon, teraz natomiast wprowadza do swoich podwojów także Asystenta Google. Tym samym, konsola Microsoftu powoli staje się najbardziej uniwersalnym urządzeniem rozrywkowym w domu - przynajmniej dla mnie.

Asystent Google w konsoli Xbox One będzie w stanie uruchamiać gry, włączać konsolę (razem z telewizorem), odtwarzać materiały wideo / audio w aplikacjach i wiele, wiele więcej. Wystarczy, że będziecie korzystać z Asystenta Google w telefonie z iOS / Androidem lub w głośniku: wtedy wszelkie komendy odnoszące się do konsoli Xbox One będą rozumiane przez wirtualnego asystenta.

Obecność Asystenta Google w konsoli Xbox One nie oznacza jednak, że wywołamy go z poziomu samej konsoli - nie będzie on występował jako samodzielna aplikacja, lecz stanowi on "jedynie" integrację. Tego typu krok ze strony Microsoftu znacząco ułatwi użytkownikom zainteresowanym technologiami z kręgu smart home sterowanie konsolą za pomocą głośników lub telefonów komórkowych.

Czytaj także: GDDR6 w Xbox Scarlett to prawdziwy gamechanger

Co trzeba zrobić, aby uzyskać Asystenta Google na konsoli Xbox One?

Należy dołączyć do grupy Xbox for Google Assistant Beta. Następnie, trzeba zalogować się na swojej konsoli, a następnie w aplikacji Google Home (iOS / Android) dodać nowe urządzenie i z listy wybrać "(beta) Xbox". Dopiero po tej operacji będzie możliwe korzystanie z wszystkich funkcji Asystenta Google na konsoli Xbox. Jak podaje Microsoft, będzie możliwe także tworzenie zrzutów ekranowych, wznawianie gier, zwiększanie / zmniejszanie głośności na urządzeniu oraz uruchamianie konkretnych gier.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu