Google

Tym razem już oficjalnie i dla wszystkich: ciemny motyw w Gmailu trafia na Androida i iOS!

Kamil Świtalski
Tym razem już oficjalnie i dla wszystkich: ciemny motyw w Gmailu trafia na Androida i iOS!
8

Czekaliście na ciemny motyw w Gmailu na smartfonach? Mam dla Was dobrą wiadomość — firma właśnie rozpoczyna aktualizację aplikacji na iOS i Androida!

2019 udowodnił wszystkim, że użytkownicy kochają ciemne motywy w systemach i aplikacjach na smartfonach. Zarówno w iOS 13 jak najnowszym Android 10 cieszą się ogromną popularnością, a w przypadku najpopularniejszych aplikacji regularnie padały pytania o to, kiedy doczekają się wsparcia dla ciemnych motywów. Google, jak to ma w zwyczaju, trochę spóźniło się na imprezę — i jeżeli mieliście nadzieję, że na premierę nowego systemu wszystko będzie gotowe, to... nic z tych rzeczy. Na szczęście kilka tygodni później jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekanych aktualizacji zaczyna trafiać do użytkowników. Panie, panowie, ciemny motyw w Gmailu staje się faktem!

Zobacz też: Koniec maili jakie znamy. Gmail zamienia je w “małe aplikacje” o znacznie większych możliwościach

Ciemny motyw w mobilnej aplikacji Gmail

Ciemny motyw Gmaila mogliśmy oglądać już wielokrotnie — najpierw przy okazji pierwszych zapowiedzi, później w podglądzie od szczęściarzy którzy załapali się do wersji beta. Wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą czego się po nim spodziewać. Zarówno w przypadku iOS jak i Androida — aplikacja posiada opcję automatycznego dostosowania się do domyślnego motywu systemu, nie trzeba więc martwić się ręcznym przełączaniem kolorów. Ale jeżeli wolicie samodzielnie wybrać kolorki w aplikacji, to na obu systemach możecie to zrobić w ustawieniach.

Zobacz też: Gmail wreszcie doczeka się rozwiązań znanych z aplikacji Inbox

Mimo że na swoim blogu Google już oficjalnie zapowiedziało nową wersję aplikacji, klasycznie — nie wszyscy będą mieć to szczęście by otrzymać aktualizację już dziś, od razu. Nowości będą trafiać do użytkowników od dziś, a kiedy zawitają na wasze urządzenia? To się dopiero okaże. Ale jesteśmy już na ostatniej prostej — prawdopodobnie nie potrwa to dłużej niż dwa tygodnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu