Gry

Xbox Game Pass Ultimate zapowiada się na najlepszy abonament na rynku gier

Paweł Winiarski
Xbox Game Pass Ultimate zapowiada się na najlepszy abonament na rynku gier
9

O tym, że usługi abonamentowe coraz bardziej rozpychają się na rynku gier nikogo już nie trzeba przekonywać. Czy to dobrze? I tak, i nie.

Nie jest to jeszcze oficjalne ogłoszenie, ale mają w pamięci poprzednie "wycieki" od h0x0d-a, coś na pewno jest na rzeczy i nie zdziwiłbym się gdyby informacja o identycznej treści okazała się prawdą. Otóż Microsoft podobno szykuje coś o nazwie Xbox Game Pass Ultimate - będzie to abonament łączący Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Taka usługa miałaby kosztować 14,99 dolara (11,50 funta) za miesiąc, co względem połączenia opłat za dwa xboksowe abonamenty dawałoby około 5 dolarów miesięcznie oszczędności.

Na chwilę obecną funkcjonuje to tak, że płacąc za Xbox Live Gold dostajemy możliwość grania online oraz darmowe gry w ramach abonamentu. Natomiast Xbox Game Pass daje dostęp do coraz większej biblioteki gier. Myślę, że dla posiadaczy konsol Microsoftu to naprawdę korzystne kombo, szczególnie jeśli nie są hardkorowymi graczami i nie sprawdzili wszystkich gier na premierę.

Napisałem, że nie jestem do końca przekonany czy abonamenty growe są idealne. Nie są, niezależnie od tego z jakiej strony na nie patrzymy. Oszczędności z punktu widzenia gracza i posiadacza abonamentu są nie do przecenienia, choć oczywiście trudno patrzeć na nie w najprostszy sposób - przecież nikt i tak nie kupiłby wszystkich gier z Xbox Game Pass, a i pewnie większości z nich nigdy nie włączy. Pewne wątpliwości mam jednak co do nowszych produkcji lądujących w ramach abonamentu, a często dzieje się tak w przypadku dużych wydawców, którzy posiadają swoje usługi. Gracz jest oczywiście zadowolony, całkowicie przekłamuje to jednak tak zwane wyniki na rynku gier. No bo gra jest sprzedawana, ale skoro w tym samy czasie jest w też w abonamentowej usłudze, to jak można patrzeć w normalny sposób na jej sklepową popularność?

Dodatkowo gracze decydujący się na powiedzmy dwa abonamenty nie będą już chcieli kupować gier w normalny sposób, bo kwota przeznaczona na elektroniczną rozrywkę została pochłonięta przez miesięczne opłaty. Myślicie, że prędzej czy później nie wpłynie to na rynek? Jestem też prawie pewien, że z podobnym pomysłem będzie musiało wreszcie wystrzelić również Sony albo chociaż wpuścić na swoją platformę na przykład EA Access.

Tak czy inaczej, trzymam kciuki za Xbox Game Pass Ultimate, brzmi bowiem jak fajny pomysł, który wielu osobom pozwoli zaoszczędzić.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu