Gry

W którą grę z Lego Batmanem trzeba zagrać?

Kamil Świtalski
W którą grę z Lego Batmanem trzeba zagrać?
1

Lego Batman to marka, która na przestrzeni lat doczekała się zestawu gier wideo. Które gry Lego Batman są najlepsze?

Początki gier wideo z Lego sięgają 1985 roku — to właśnie wtedy po raz pierwszy na Sega Pico wydano Lego Fun to Build. Produkcja ta nijak ma się do współczesnego podejścia do gier wideo. W ostatnich kilkunastu latach doczekaliśmy się całego zestawu fantastycznych gier z Lego w roli głównej. Gry Lego Batman są doskonałym przykładem tego, że z dobrym pomysłem i współczesnymi technologiami, można zaserwować fantastyczne przygody od których rzesze graczy w każdym wieku nie będą mogły się oderwać. Gry Lego Batman zadebiutowały na rynku w 2008 roku — i od tego czasu doczekaliśmy się trzech odsłon przygód bohaterskiego Człowieka-Nietoperza w klockowym wydaniu. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Gry Batman Lego są trzy, ale bohater gościnnie zawitał jeszcze do trzech innych produkcji!

Zobacz też: Gry o Batmanie — w które trzeba zagrać?

Gry Lego Batman: która z nich jest najlepsza?

W przypadku gier z serii Lego które wydawane są w ostatnich latach sprawdza się zasada: im nowsze, tym lepsze. Silnik w oparciu o który są zbudowane regularnie ewoluuje, pozwala na coraz więcej i... działa znacznie lepiej. Daje on nie tylko nowe możliwości, ale też znacznie lepiej działa. Poza tym nie da się ukryć, że z każdą widać coraz dojrzalsze podejście do tematu ze strony programistów i projektantów, dzięki czemu gra się w nie jeszcze przyjemniej.

Lista gier Batman Lego:

  • Lego Batman: The Video Game
  • Lego Batman 2: DC Super Heroes
  • Lego Batman 3: Poza Gotham

Lista gier Lego, w których można spotkać Batmana:

  • The Lego Movie Videogame
  • Lego Dimensions
  • Lego DC Super-Villains

Zatem zgodnie z regułą którą podzieliłem się wyżej, najlepszą grą Lego Batman jest póki co Lego Batman 3: Poza Gotham. Wydana w 2014 roku na jedenaście (!) platform przygoda różni się w zależności od wersji, jednak wszystkie one mają wspólny mianownik. Są bardziej dopracowane niż poprzedniczki, mają bardziej zróżnicowane lokacje, zaś opcja "free play" pozwalająca powracać do każdego z wyzwań które mamy już za sobą jest wspaniałą okazją dla najmłodszych by pokazać, na co ich stać... i bez stresu raz jeszcze ukończyć doskonale im znane lokacje. Zestaw ikonicznych dla marki hubów pozwala łatwo dostać się, gdzie tylko nam się zamarzy — a wszystko to wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i wyważonymi wyzwaniami. Do tego dochodzi kwestia indywidualnych umiejętności specjalnych dla każdego z bohaterów gry Lego Batman 3: Poza Gotham.

Zobacz też: najlepsze gry Lego — musisz je znać!

W ostatnich latach miłośnicy Lego są naprawdę rozpieszczani. Regularnie wydawane tytuły bazujące na popularnych markach stają się coraz lepsze z każdą kolejną odsłoną. W przypadku Lego Batman (i innych bohaterów DC) — jest w czym wybierać i... widać wyraźny skok jakości na przestrzeni lat. Jeżeli jednak planujecie spędzić z nimi więcej czasu, lojalnie polecam zacząć od tych najstarszych. Powrót do pewnych archaizmów może okazać się bolesnym zderzeniem z rzeczywistością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu