Gry

Znikające osiągnięcia i problemy z serwerami. Patch 1.1 dla Apex Legends nie był przyjemny dla graczy

AJ
Artur Janczak
3

Od momentu wprowadzenia pierwszego sezonu i przepustki bojowej Apex Legends nie doczekał się poważniejszych zmian. Wczoraj natomiast udostępniono nową łatkę, która wzbudziła dzisiaj wiele kontrowersji. Głównie dlatego, że usunęła pewnej grupie graczy wszystkie zdobyte dotychczas osiągnięcia i przedmioty. Takich sytuacji nikt nie lubi, bo nie po to człowiek poświęca swój czas, aby później resetowano jego wyniki. Do tego doszły problemy z serwerami, przez które nie można było zalogować się do menu. Deweloper ugasił już pożar, ale chyba nikt nie spodziewał się takich komplikacji przy patchu 1.1.

Tak nie powinna wyglądać aktualizacja gry

Respawn Entertaiment musi uważać w przyszłości, aby tego typu komplikacje nie miały miejsca. Konkurencja tylko czeka, aż komuś powinie się noga, a wprowadzanie zmian nie powinno się wiązać z takimi problemami. Jako odbiorca Apex Legends ostatnie czego oczekuje po aktualizacji to usunięcie czegokolwiek i braku możliwości logowania. Nie wbijam celowo szpilki w dewelopera, tylko przestrzegam, że tak lekkomyślne wprowadzanie patcha może mieć długofalowe skutki. Jeżeli ktoś chce walczyć z innymi produkcjami battle royale, to według mnie nie może sobie pozwolić na tego typu wpadki. Liczę, że następnym razem nic takiego nie będzie miało miejsca, bo szkoda by było, gdyby ludzie odwrócili się od danego tytułu z uwagi na problemy z patchami.

Wylałem swoje żale, ale nowa aktualizacja to oczywiście pewne zmiany, które są jak najbardziej na plus. Najważniejsze według mnie to:

  • Możliwość zaproszenia ostatnich dwóch osób, z którymi graliśmy. Teraz w poczekalni jest dodatkowa sekcja wyświetlająca informacje o byłych towarzyszach.
  • Dodanie poprawek mających na celu skuteczniejszą walkę z oszustami.
  • Zgłaszanie podejrzanych zawodników doczekało się opcji wyboru: cheats lub other.
  • Komunikaty informujące o błędzie związanym z procesorem bądź zbyt małą ilością pamięci.

Apex Legends idzie w dobrą stronę

Oprócz tego, doczekaliśmy się również poprawek dotyczących kilku błędów oraz wprowadzono zmiany w optymalizacji samej gry. Choć powyższe usprawnienia nie wydają się jakieś przełomowe, to na dobrą sprawę były wyczekiwane od samego początku. Teraz bez trudu będzie można skompletować drużynę, z którą miało się szansę zagrać. Wcześniej wyszukiwanie takich osób było uciążliwe, a w ten sposób jest opcja na znalezienie większej ilości chętnych, do wspólnej zabawi. Każda forma walki z oszustami jest mile widziana. Nie wiadomo dokładnie, co Respawn zrobiło, aby usuwać takich zawodników z serwerów, ale mam nadzieję, że sam proces okaże się bardziej skuteczny niż wcześniej.

" :width="1000" :height="563" class="aligncenter size-full wp-image-343489" />

Doskonale zdaję sobie sprawę, że na łamach Antyweb nie jesteście przyzwyczajeni do tak częstych wzmianek o danym tytule i jestem ciekaw, czy w przypadku omawianej produkcji pasuje Wam taki pomysł? Nie ukrywam, że zagrywam się w Apex Legends od premiery i mocno interesują mnie wszystkie rzeczy związane z tym battle royale. Miło jest dzielić się swoimi przemyśleniami, dlatego koniecznie dajcie znać, czy takie zaangażowanie ma dla Was większy sens? Z góry dziękuję za każdy komentarz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: