Microsoft

Xbox na smartfonie niczym Instagram. Microsoft igra z ogniem

Kacper Cembrowski
Xbox na smartfonie niczym Instagram. Microsoft igra z ogniem
0

Microsoft stawia kolejny krok, który robi z aplikacji Xboksa medium społecznościowe. Amerykańska firma wprowadza… Relacje.

Format, który doskonale znamy ze Snapchata, Instagrama czy Facebooka, zawita w aplikacji Xboksa. Microsoft zaktualizuje appkę na smartfonach z systemem Android i iOS, dzięki czemu chwile uchwycone podczas rozgrywki we wszystkich produkcjach będziemy mogli udostępniać w formie Relacji.

Relację będziemy mogli udostępnić klikając w znak plusa, który będzie widoczny przy naszym tagu gracza. Główna różnica jednak jest taka, że będzie to widoczne przez 72 godziny, a nie 24, jak w poprzednio wymienionych aplikacjach. Microsoft w tej chwili nie poinformował, czy będziemy mieli dostęp do grupy odbiorców udostępnianych treści, chociaż wydaje się to dość oczywiste.

Źródło: Microsoft

Pomysł Stories został spopularyzowany przez Snapchata, lecz później przyjął się niesamowicie na Instagramie, a potem przewijał się nawet przez takie aplikacje jak LinkedIn czy Spotify. Wszyscy więc próbowali swoich sił w tym formacie - i kiedy temat delikatnie upadł, głównie za sprawą popularności vertical video z TikToka, Microsoft podjął swoją próbę.

Nie jest to jednak specjalne zaskoczenie - Microsoft od jakiegoś czasu stara się zrobić z aplikacji Xboksa mocną sieć społecznościową, która będzie łączyć ze sobą graczy. Jest to zatem spory krok w tym kierunku, podobnie jak wprowadzone jakiś czas temu przesyłanie screenów zrobionych na konsoli czy komputerze osobistym na aplikację na smartfonie, w celu łatwiejszego udostępnienia ich w sieciach społecznościowych.

W marcu była chwila, w której udostępnianie treści z poziomu Xboksa na Twitterze nie było możliwe. Co prawda Microsoft wysłuchał buntu społeczności graczy w sieci i przywrócił dość szybko tę opcję - wszystkie ostatnie ruchy sugerują jednak, że Microsoft stara się zbudować coś swojego. Nie jestem przekonany, jakie szanse na sukces ma taka operacja, niemniej jednak rozwój w tym kierunku jest z pewnością rzeczą jak najbardziej pozytywną.

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news