Ciekawe strony

Wyszukiwarka wolnych obiektów noclegowych. Przydatne, tylko trochę za późno

Grzegorz Ułan
Wyszukiwarka wolnych obiektów noclegowych. Przydatne, tylko trochę za późno
18

Konkurencja wśród serwisów oferujących tego typu usługi jest na naszym rynku dość spora. W tym tygodniu pojawił się w naszym katalogu startupów ciekawy projekt w tym temacie, którego zamysł i wykonanie przykuł moją uwagę. Mianowicie mówię tutaj o serwisie Noclegiada. Znalazłem w nim wszystko to, c...


Konkurencja wśród serwisów oferujących tego typu usługi jest na naszym rynku dość spora. W tym tygodniu pojawił się w naszym katalogu startupów ciekawy projekt w tym temacie, którego zamysł i wykonanie przykuł moją uwagę. Mianowicie mówię tutaj o serwisie Noclegiada. Znalazłem w nim wszystko to, czego wymagałbym od wyszukiwarki miejsc noclegowych na wyjazdy wypoczynkowe, prócz oczywiście terminu uruchomienia strony. Podejrzewam, że to już okres, gdy najlepsze obiekty i najbardziej oblegane terminy są już pozajmowane.

Nie mniej jednak, sam pomysł jest wart uwagi. Z chwilą zgromadzenia odpowiedniej bazy takich miejsc noclegowych może to być atrakcyjna alternatywa dla innych tego typu serwisów no i samej wyszukiwarki Google:).

Na początek to, co najbardziej lubię. Jest prosto, przejrzyście i estetycznie wykonana. Nasze poszukiwania zaczynamy od wpisywania miejscowości, do której chcemy się udać. Następnie określamy szczegóły naszego wyjazdu oraz naszych oczekiwań.

Możemy określić liczbę pokoi, osób i datę pobytu, a w dalszej części już bardziej szczegółowo zaznaczyć nasze wymagania. Takie jak oczekiwana cena i dodatkowe wyposażenie obiektów.

Po wysłaniu naszego formularza system "odpytuje" zgromadzone w bazie obiekty, spełniające nasze kryteria. W rezultacie jednak dostałem od wczoraj tylko jedną taką ofertę. Może to wynikać z faktu, tak jak zaznaczyłem w tytule, iż czas jest już mało odpowiedni na takie rezerwacje jak i jeszcze znikoma baza dostępnych obiektów.

W otrzymanej ofercie mamy zdjęcie proponowanego obiektu, opis, mapę, szczegółowe informacje i propozycje od właściciela oraz bezpośredni kontakt do rezerwacji miejsca i terminu.

Wydaje mi się, że serwis ma potencjał na zyskanie sporej grupy właścicieli, zainteresowanych zamieszczeniem w nim ofert dla swoich obiektów, tym samym na popularyzację wśród osób poszukujących takich miejsc. Wyszukiwanie noclegów w Google bywa czasochłonne, nierzadko z miernym skutkiem. Na Noclegiada wystarczy określić tylko kilka planowanych miejsc do wyjazdu i później po zebraniu propozycji wybrać tę najodpowiedniejszą dla nas. Myślę, iż jeszcze nie w tym roku, ale już na początku następnego sezonu letniego, możemy otrzymać interesujące i przydatne narzędzie w postaci tej wyszukiwarki na nasze turystyczne i wypoczynkowe wypady.


http://youtu.be/pHwLyfKABTE


http://youtu.be/V58tHfQtFLw

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu