Aplikacje webowe

A gdyby tak dało się wyszukiwać po słowach kluczowych w historii przeglądarki?

Grzegorz Ułan
A gdyby tak dało się wyszukiwać po słowach kluczowych w historii przeglądarki?
3

Odwiedzam mnóstwo stron i artykułów każdego dnia, wyszukuje je w Google czy wchodzę bezpośrednio z Feedly. Jeśli chcę do nich wrócić po jakimś czasie muszę skorzystać z Google, z frazy którą pamiętam z danej pozycji. Jeśli pamiętam domenę to jest prościej, ale często pamiętam tylko temat czy nazwisko, które znalazłem w treści artykułu i robi się pod górkę.

Jakimś rozwiązaniem jest dodawanie do ulubionych, ale już je mamy tak przepełnione, że powoli stwierdzam, iż mija się to z celem. Z kolei historia przeglądanych stron wbudowana w Google Chrome, przeszukuje jedynie po domenach lub po tytułach, ale znalazłem rozszerzenie do tej przeglądarki, które potrafi dużo więcej i myślę, że zostanę z nim dłużej.

Mianowicie History Search, to taka nasza osobista wyszukiwarka, która zapamiętuje nie tylko odwiedzone strony, ale też ich treść. Wystarczy wpisać dowolną zapamiętaną frazę, zdanie czy cokolwiek pamiętamy z danego artykułu.

Działa to naprawdę dobrze, wystarczy wpisać jedno słowo, a znajdzie wszystkie odwiedzone strony, w których ono występuje, nie tylko w tytule czy w domenie, ale i w treści.

Dodatkowa zakładka pozwala też wyświetlić je wszystkie według domen, co jeszcze łatwiej i szybciej sprawia dotarcie do właściwego artykułu.

A to jeszcze nie wszystko, jeśli wyszukujemy coś w Google i musimy przeczesywać się przez kolejne strony z pomocą może przyjść dodatkowy panel ze stronami, które wcześniej odwiedziliśmy w tym temacie, a być może zapomnieliśmy o tym.

Z innych opcji wymienię jeszcze zakładkę ulubionych, to może w pewien sposób zastąpić przepełnione wiecznie ulubione w przeglądarce. Wszystkie ogwiazdkowane wyniki wyszukiwania lądują w osobnym miejscu, gdzie szybko możemy do nich przejść.

Niestety w darmowej wersji jest ograniczenie pamięci do 3000 stron, powinno wystarczyć ledwie na kilka dni wstecz dla osób, które przeglądają dużo stron. Możemy jednak zwiększyć ilość wolnego miejsca, dodając wybrane domeny, w których bardzo często wyszukujemy, by rozszerzenie nie zapisywało ich w pamięci.

Dodatkowo przez miesiąc możecie korzystać z wersji premium, która pozwala na zapisanie 15 tysięcy stron, a jak będziecie chcieli zwiększyć liczbę miesięcy z tą wersją można skorzystać z programu polecającego. Spersonalizowany link znajdziecie na swoim koncie History Search.

Co ciekawe, rozszerzenie dostępne jest na wszystkie popularne przeglądarki. Na stronie znajdziecie linki do Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari oraz Edge.

Strona główna Hisory Search.
Rozszerzenie do Google Chrome, do pobrania z Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu