Aplikacje webowe

Freezetab - w końcu jakaś sensowna alternatywa dla zakładek w przeglądarce

GU
Grzegorz Ułan
8

Mam problem z zakładkami w swojej przeglądarce. Regularnie czyszczę je, przeorganizowuje, tworze dziesiątki folderów, a i tak w rezultacie mam tam istne mydło i powidło. Na szczęście znalazłem dziś rozszerzenie do Google Chrome, które być może upora się z tym problemem.

Freezetab to dziś numer jeden na Product Hunt, wydaje się, że wpisuje się w potrzeby wielu użytkowników przeglądarek. Jego zasada działania opiera się na grupowaniu zakładek według różnych kryteriów, w miejsce folderów, które znamy z domyślnych zakładek.

Podczas zapisywania danej strony w Chrome dodajemy ją do istniejącego folderu lub tworzymy nowy, a ja już nie mam pomysłu na nowe. Mam folder Aktualne, Temat, Start, Prasówka, DoSprawdzenia, TematDP, Testy, Ostatnie, to już taka radosna twórczość. A znaleźć w nich coś później to droga przez mękę.

https://freezetab.com/videos/TabGroups.mp4

 

W Freezetab możemy dodawać grupy aktualnie otwartych stron, niezwykle przydatne przy opisywaniu jakiegoś tematu, możemy zapisać jednym klikiem cały zestaw źródeł, nazwać go i później wrócić do niego. Bez zajmowania miejsca na pasku ulubionych w przeglądarce.

https://freezetab.com/videos/SortBySite.mp4

 

Absolutnym numerem jeden w tym rozszerzeniu jest opcja wyświetlenia zapisanych stron według domen. Mamy tu posortowane według nazw stron, wszystkie linki które zapisaliśmy w danej domenie. Często nie pamiętam w którym folderze zapisałem dany temat, ale dobrze pamiętam na jakiej stronie. Tu szybko można dotrzeć do właściwego linku.

https://freezetab.com/videos/Calendar.mp4

 

Podobnie jest z datami, w rozszerzeniu dostępny jest kalendarz, gdzie możemy sprawdzić linki według ich daty zapisania.

https://freezetab.com/videos/SaveTabs.mp4

 

Poza tym, znajdziecie tu wiele innych opcji, które powinny się Wam spodobać, między innymi opcja wybieranie otwartych kart do zapisania - wszystkie, wszystkie z wyjątkiem bieżącej, wszystkie po prawej lub lewej stronie otwartej albo tylko te wskazane.

Wydaje mi się, że jak uda mi się przezwyciężyć przyzwyczajenie ładowania wszystkiego w pasek zakładek w przeglądarce, Freezetab może je z czasem zupełnie zastąpić. Już po kilku godzinach korzystania z tego rozszerzenia widzę, że mam tu ładnie wszystko uporządkowane w przeciwieństwie do bałaganu w folderach i pasku zakładek przeglądarki. Brakuje mi tylko importu aktualnych ulubionych, ale rozumiem, że kłóciłoby się to wtedy z opcją kalendarza.

Dokładny opis wszystkich funkcji rozszerzenia znajdziecie na stronie Freeztab.
Rozszerzenie do pobrania z Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu