Windows Phone

"Wysoki" kafelek w Windows Phone 10 - czyżby Microsoft "wysłuchał moje prośby"?!

Jakub Szczęsny
"Wysoki" kafelek w Windows Phone 10 - czyżby Microsoft "wysłuchał moje prośby"?!
92

Cały czas czekamy na preview Windows 10 dla telefonów i jak na razie nie doczekaliśmy się, mimo skądinąd sensacyjnych doniesień pochodzących z WinBeta. W każdym razie - kompilacja przeznaczona do zewnętrznych testów może pojawić się w programie Insider jutro, za tydzień lub... ostatniego dla lutego....

Cały czas czekamy na preview Windows 10 dla telefonów i jak na razie nie doczekaliśmy się, mimo skądinąd sensacyjnych doniesień pochodzących z WinBeta. W każdym razie - kompilacja przeznaczona do zewnętrznych testów może pojawić się w programie Insider jutro, za tydzień lub... ostatniego dla lutego. Nie ma reguły. Wiadomo jednak, że wewnątrz Microsoftu już trwają testy wczesnej wersji rozwojowej Windows 10 dla telefonów i właściwie kwestią czasu jest udostępnienie jej szerszemu gronu.

Prawdopodobnie właśnie z wewnętrznego programu dla pracowników Microsoftu wyciekły informacje na temat nowości w Windows Phone, jaką może być... wysoki kafelek. Na czym miałoby to polegać? Spieszę z wyjaśnieniem. Jeśli uznać najmniejszy kafelek za punkt odniesienia i oznaczymy go "1x1" (wysokość i szerokość), to mamy dodatkowo jeszcze kafelki: 2x4 i 2x2. Okazuje się, że do Windows 10 dla urządzeń mobilnych trafić może także kafelek 4x2, czyli wyższy niż szerszy.

Jak wygląda to w praktyce widać na nieco rozmazanym zdjęciu, które pokazuje ów kafelek na ekranie startowym. Mówi się także o tym, że... w końcu na tych telefonach zadebiutuje widok horyzontalny. Jak na razie z ekranu startowego możemy korzystać w orientacji pionowej. W przypadku mniejszych urządzeń jest to nawet wygodne i nie ma sensu tego zmieniać. Sytuacja zmienia się jednak, gdy posiadamy phablet - w moim przypadku jest to Lumia 1320 i powiem Wam szczerze, że jednym z moich życzeń odnośnie Windows 10 dla telefonów jest właśnie horyzontalna orientacja ekranu.

Oprócz tego, wspominałem Wam także o obsłudze USB OTG i klawiatur Bluetooth - te rzeczy nie są takimi zmianami, które mogłyby komukolwiek przeszkadzać, a z pewnością kilka osób bardzo by ucieszyły. Na przykład mnie. Ale... zobaczymy - mam nadzieję, że już niedługo.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu