Zakupy

Poczta Polska rzuca wyzwanie dyskontom, zaoferuje wyprawki szkolne

Kamil Pieczonka
Poczta Polska rzuca wyzwanie dyskontom, zaoferuje wyprawki szkolne
11

Placówki Poczty Polskiej już od dawna nie są tylko miejscami, gdzie można nadać list albo odebrać paczkę. To obecnie wielobranżowe sklepy z placówkami bankowymi, które zamierzają się jeszcze mocniej w tym kierunku rozwijać.

Po wyprawkę szkolną na Pocztę

Jak podają Wiadomości Handlowe, Poczta Polska zamierza rzucić wyzwanie popularnym dyskontom i powiększyć ofertę artykułów szkolnych i biurowych. W zeszłym roku w placówkach Poczty sprzedano towary o wartości ponad 350 mln złotych, a segment ten cały czas dynamicznie się rozwija. Poczta Polska zamierza ten trend wykorzystać i zaoferować jeszcze więcej produktów w ramach akcji "Back to School", która trwa od początku lipca. Jeśli zatem przyjdzie wam stać w kolejce do okienka za osobą, która właśnie kompletuje wyprawkę szkolną dla dziecka, to nie miejcie do nikogo pretensji ;-).

Cytując wiceprezesa Poczty Polskiej, Andrzeja Bodziony, Poczta stale dostosowuje ofertę sezonową do gości swoich placówek, dba o odpowiedni wybór oraz przystępność cen produktów, a klienci, szczególnie w mniejszych miejscowościach chwalą sobie możliwość zrobienia zakupów papierniczych w urzędzie pocztowym. W ostatnim roku Poczta Polska pierwszy raz od dłuższego czasu osiągnęła pozytywne wyniki finansowe, za co po części odpowiada rozwój segmentu sprzedaży przeróżnych produktów. W najbliższym czasie raczej się to nie zmieni, bo jak widać przynosi pozytywne efekty.

Warto natomiast odnotować, że Poczta szuka również partnerów do współpracy w tym zakresie i w pierwszy weekend września zaoferuje darmową dostawę. Wybrane firmy z branży e-commerce, których lista nie została jeszcze opublikowana, będą oferowały w dniach 3-4 września darmową dostawę za pośrednictwem usług oferowanych przez Pocztę Polską. Obecnie firma oferuje dostawy za pośrednictwem kuriera, ale także automatów paczkowych oraz licznych punktów odbioru przesyłek, których jest już w całej Polsce ponad 17 000.

źródło: Wiadomości Handlowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu