Dziś Ministerstwo Zdrowia oficjalnie ogłosiło zniesienie stanu pandemii w Polsce, dzięki temu Poczta Polska mogła zapowiedzieć powrót do tradycyjnej formy doręczania przesyłek poleconych.
Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania poleconych - do rąk własnych
Dwa lata temu, z uwagi sytuację emidemiczną w Polsce, dla bezpieczeństwa swoich pracowników oraz klientów, Poczta Polska zmieniła sposób doręczania przesyłek poleconych - nie wymagających zwrotnego potwierdzenia odbioru. W miejsce doręczania ich do rąk własnych odbiorców, listonosze zostawiali je w skrzynkach pocztowych adresatów.
W przypadku paczek kurierskich, zniesiono wówczas wymóg uzyskania przez listonoszy pisemnego pokwitowania odbioru.
Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej:
Poczta Polska dostosowuje się do oczekiwań Klientów. W sytuacji epidemii preferowane były rozwiązania jak najbezpieczniejsze. Teraz chcemy ponownie zaoferować Klientom tradycyjną formułę listu poleconego, doręczanego jak wcześniej do rąk adresata. Pozostawiamy możliwość skorzystania z opcji „polecony do skrzynki”, z uwagi na spore zainteresowanie i dużą liczbę pozytywnych opinii o tym rozwiązaniu.
Jeśli spodobało się Wam to rozwiązanie, ewentualnie jak się okazało, że w swoich skrzynkach pocztowych częściej zaczęliście widzieć listy zamiast awizo, możecie nadal korzystać z tej formy doręczania poleconych, aktywując usługę „Polecony do skrzynki”.
Usługa jest bezpłatna i można ją aktywować online, po wypełnieniu formularza na tej stronie (wymagany Profil Zaufany do potwierdzenia tożsamości) lub osobiście w najbliższej placówce pocztowej po jego wydrukowaniu.
W formularzu tym można też zostawić, albo swój numer telefonu albo adres e-mail, na który Poczta Polska będzie przesyłała powiadomienia z chwilą dostarczenia przesyłki poleconej do naszej skrzynki.
Usługa nie będzie działała w przypadku poleconych, dla których wymagane jest zwrotne potwierdzenie odbioru oraz dla przesyłek, które nie mieszczą się w naszej skrzynce pocztowej.
Źródło: Poczta Polska.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu