Microsoft

Microsoft ma powody do radości. Wyniki finansowe Xbox One robią wrażenie

Piotr Kurek
Microsoft ma powody do radości. Wyniki finansowe Xbox One robią wrażenie
2

Kolejny kwartał za nami, a to oznacza, że czas najwyższy na sprawozdania finansowe największych graczy na wielu rynkach. Tym razem pada na Microsoft. Przyglądamy się jak w minionym kwartale radził sobie Xbox One.

Mój Xbox One S w ostatnich miesiącach służy bardziej jako podstawka pod Sony PlayStation 4, niż konsola do gier. Uruchamiam ją tylko po to, by pobrać jakąś konkretną grę z usługi Xbox Game Pass z nadzieją, że jeszcze kiedyś w nią zagram. Liczę, że przyjdą jeszcze czasy, w których to Xbox One zajmie miejsce PS4 i ta druga będzie działać jako podstawka. Ja marudzę, a Microsoft ma spore powody do radości. Zaprezentowane w nowym sprawozdaniu finansowym wyniki robią prawdziwe wrażenie.

Zobacz też: Microsoft konsekwentny jak nigdy wcześniej – Xbox Game Pass wkroczy na pecety

Microsoft, a konkretniej dywizja poświęcona konsoli Xbox One zaliczyła ogromny wzrost przychodów ze sprzętu, w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Większe liczby dotyczą także samych gier i usług Xbox — w tym Xbox Game Pass i Xbox Live. Firma przy okazji potwierdziła, że do tej ostatniej w ciągu ostatnich trzech miesięcy zalogowało się 57 milionów graczy — to o 4 miliony więcej niż w ubiegłym roku.

Zobacz też: Wielka recenzja Xbox One X. Czy to aktualnie najlepsza konsola na rynku?

Wróćmy jednak do samych liczb. Co prawda nie znamy danych dotyczących rzeczywistej sprzedaży konsol Xbox One, Xbox One S i Xbox One X, jednak możemy dowiedzieć się o procentowych wzrostach, w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku.  Dział poświęcony grom odnotował 44% wzrost w przychodach. Sam przychód z gier i usług Xbox One wzrósł o 36%, głównie za sprawą produkcji firm trzecich. Przychody ze sprzedaży sprzętu zaliczyły wzrost o 94% i jest on w dużej mierze zasługą wprowadzenia na rynek najmocniejszej konsoli z rodziny Xbox One, która w dalszym ciągu sprzedaje się bardzo dobrze.

Więcej informacji o sprawozdaniu finansowym firmy Microsoft i dziale poświęconym gier przeczytacie na oficjalnych stronach dla inwestorów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu