Świat

Wyniki finansowe Mozilla i uzależnienie od Google.

Grzegorz Marczak
Wyniki finansowe Mozilla i uzależnienie od Google.
8

Mozilli i Firefoxa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ta "non profit" organizacja osiąga 68 milionów dolarów dochodu rocznie. Zatrudnia ponad 90 osób na etacie, w gotówce i inwestycjach jest w tej chwili około 50 milionów dolarów. Zyski z działalności mają być przeznaczone na rozwój infrastruktu...

Mozilli i Firefoxa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ta "non profit" organizacja osiąga 68 milionów dolarów dochodu rocznie. Zatrudnia ponad 90 osób na etacie, w gotówce i inwestycjach jest w tej chwili około 50 milionów dolarów. Zyski z działalności mają być przeznaczone na rozwój infrastruktury i pozyskanie zasobów.

Ciekawą informacją jest fakt, że 85% dochodu Mozilli pochodzi z współpracy z Google (reklama obok wyników wyszukiwania). Mozilla jest tak zadowolona z współpracy z Google, że nie poszukuje nawet nowych partnerów biznesowych wśród innych wyszukiwarek.

Co by się stało gdyby jednak Google zdecydowało się stworzyć własną przeglądarkę - spadek dochodów o 85% mógłby być dla Mozilli zabójczy (oczywiście z pewnością zaraz znalazł by się kolejny partner biznesowy) w krótkim okresie czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu