Seriale

Wymiar 404 - obejrzyjcie chociaż jeden odcinek. Najciekawsze nowości w HBO Go

Konrad Kozłowski
Wymiar 404 - obejrzyjcie chociaż jeden odcinek. Najciekawsze nowości w HBO Go
6

Podobnie jak ostatnie kilka tygodni, tak i te nachodzące, wyśmienicie zapowiadają się dla użytkowników HBO Go. W serwisie pojawił się bowiem godne uwagi seriale oraz jededn z dwóch oryginalnych filmów stacji HBO. Drugi, Arcyoszust z Robertem De Niro, zadebiutuje już 21 maja.

Wymiar 404 (Dimension 404) to jedna z kilku tegorocznych oryginalnych produkcji serwisu Hulu i nowości w HBO Go w kwietniu. Obok Opowieści Podręcznej (Handmaid's Tale) może być uznana za mało zabawny żart, ale po kilku odcinkach nie poprę w pełni negatywnych opinii na jego temat. Nie zgrzytałem zębami podczas seansu, nie odniosłem wrażenia, że straciłem kilkadziesiąt minut oglądając którykolwiek z epizodów, ale faktycznie nie jest to tytuł dla każdego. Do wszystkich odcinków należy podejść ze sporym dystansem - jest to przecież efekt bardzo luźnego, specyficznego podejścia do świata technologii i skutków jej ciągłego rozwoju. Aplikacja, którą zarządza korporacja klonująca i personalizująca partnerów albo kino z dodatkowymi, naprawdę przerażającymi atrakcjami? Na ekranie nie ujrzymy znanych twarzy, efekty specjalne wywołują szeroki uśmiech na twarzy, ale może skłonić do refleksji o zmianach, które zachodzą w społeczeństwie.

Arcyoszust

Oryginalny tytuł tego filmu brzmi Wizard of Lies i chyba nieco lepiej oddaje graną przez Roberta De Niro postać. Bernie Madoff odpowiedzialny jest za gigantyczny przekręt finansowy, który w konsekwencji doprowadza do niekończącej się serii prób zatuszowania i kłamstw. Na dodatek, Madoff musi radzić sobie z problemami rodzinnymi, ponieważ w ogniu krytyki znalazła się jego żona oraz synowie. Film powstał na podstawie książki The Wizard of Lies: Bernie Madoff and the Death of Trust, a za reżyserię odpowiada Barry Levinson. Obok Roberta De Niro zobaczymy Michelle Pfeiffer grającą żonę Berniego Madoffa.

Premiera 21 maja w HBO Go oraz HBO.

Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks, Biała Księżniczka, Guerrilla

Jednymi z najciekawszych wśród ostatnich premier są: drugi z oryginalnych filmów HBO o tytule Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks oraz dwa seriale: Biała Księżniczka i Guerrilla. W pierwszą z produkcji zaangażowano Oprah Winfrey grającą córkę Henrietty Lacks o imieniu Deborah. Dramat opowiada o kobiecie, która nieświadomie przyczyniła się do rozwoju meydycyny.

Bez jej zgody pobrano od niej chore komórki, a materiał został przekazany George'owi Geyowi, ówczesnemu dyrektorowi centrum badań nad kulturami tkankowymi na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Komórki, zwane od pierwszych liter imienia i nazwiska kobiety HeLa, uważane są za nieśmiertelne, ponieważ zdolne są do nieskończenie wielu podziałów mitotycznych. Ich uzyskanie doprowadziło do przełomu w medycynie.

Dwa wspomniane seriale, od stacji Showtime oraz Starz, miały premiery swoich pierwszych odcinków pod koniec kwietnia. Teraz, co tydzień, można śledzić dalsze wydarzenia bohaterów Guerrilli oraz Białej Księżniczki. Pierwszy z seriali skupia się na czarnoskórych aktywistach z Londynu, którzy w latach '70 zdecydowali się zawalczyć z niesprawiedliwością i uprzedzeniami rasowymi.

Akcja Białej Księżniczki również rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, lecz jeszcze wcześniej. Mamy 1485 rok, a na tronie Anglii zasiada Henryk VII wiążący się z Elżbietą York, która miała zostać żoną poległego w bitwie Ryszarda III.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

telewizjaserialeHBO GOhbo