Telekomy

Zrób to sam, czyli nowa opcja wymiany kart SIM w Orange i Nju

GU
Grzegorz Ułan
27

Przyznam, że mi również umknęła ta nowa opcja dostępna w Orange. Dziś na blogu Orange pojawił się z lekkim opóźnieniem wpis opisujący nową opcję wymiany karty SIM, którą możemy dokonać sami, bez konieczności wizyty w salonie czy zamawiania kuriera.

Do tej pory, jak zmieniałem telefon, gdzie musiałem wkładać inną kartę, musiałem ją docinać, zamówić kuriera (nju mobile) lub udać się do salonu (orange), by dokonać wymiany. Teraz będzie to możliwe w każdym momencie i w kilku prostych krokach, no i możemy dokonać tego samodzielnie.

Otóż wystarczy kupić starter Orange na Kartę o wartości do 15 zł albo nju mobile na kartę o wartości 4 lub 5 zł. Jak już mamy starter, z używanej dotychczas karty SIM wysyłamy SMS na numer 80511, to dla klientów Orange i 80512 dla klientów Nju Mobile, a w treści wpisujemy kod PUK wymienianej karty SIM. Jeśli nie pamiętacie swojego kodu, a nie macie zapisanego gdzieś, wystarczy zalogować się na swoje konto, gdzie go znajdziecie w menu obsługi konta.

Następnie, po informacji zwrotnej od Orange o poprawnym przesłaniu kodu PUK, w odpowiedzi przesyłamy dane nowej karty, czyli numer telefonu i kod PUK.

Ile to kosztuje? Za całość trzeba zapłacić 15 zł, które zostanie pobrane z konta doładowań lub dodane na fakturze w przypadku klientów abonamentowych. Przy czym to, jaka dokładnie kwota zostanie pobrana, zależy od ceny startera, który kupiliśmy. Z ważnych informacji, zakupionych starterów nie rejestrujemy i muszą być kupione po 2 lutym 2017 roku, nie mogą też być zablokowane, no i muszą mieć zachowany termin ważności.

Wpis na blogu Orange.

Płać mniej, używaj więcej - sprawdź ofertę NJU Mobile!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu