E-commerce

Ile byście zapłacili za bezpieczne zakupy w sieci? Co powiecie na 2 zł miesięcznie?

Grzegorz Ułan
Ile byście zapłacili za bezpieczne zakupy w sieci? Co powiecie na 2 zł miesięcznie?
14

Dostaliśmy dziś na pocztę informację od Raiffeisen Polbank o ich nowym produkcie ubezpieczeniowym dla swoich klientów - „Wymarzone eZakupy”. Ubezpieczenie jak każde inne, ale po wczytaniu się w jego warunki, muszę stwierdzić, że to całkiem ciekawa propozycja dla osób robiących zakupy w sieci.

Ubezpieczenie „Wymarzone eZakupy” można zamówić bez wychodzenia z domu korzystając z systemu bankowości internetowej R-Online. Oferta idealna dla osób, które często robią zakupy w sieci, po przystąpieniu do tego ubezpieczenia ryzyko strat związanych z nieuczciwymi sprzedawcami czy innymi zdarzeniami losowymi zminimalizowane jest praktycznie do zera.

Iwona Czępińska, Dyrektor ds. Ubezpieczeń w Raiffeisen Polbanku:

To kolejny produkt w ramach naszej „Wymarzonej” oferty, którego konstrukcja na pierwszym miejscu stawia wygodę i bezpieczeństwo klienta. W dobie dynamicznego rozwoju handlu internetowego chcemy dać klientom pewność, że w przypadku kłopotów z dostawcą lub otrzymania wadliwego towaru nic nie stracą. Uważamy, że rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo osób kupujących w sieci może sprzyjać dalszemu wzrostowi popularności wirtualnych zakupów. A to wygodna alternatywa, pozwalająca oszczędzać czas. Dodatkowo, w odróżnieniu od istniejących na rynku ubezpieczeń, składka ubezpieczeniowa nie jest uzależniona od liczby i wartości transakcji. Jej wysokość jest stała i wynosi 2 zł miesięcznie.

Ubezpieczenie obejmuje ochronę zakupów w sklepach internetowych lub w serwisach aukcyjnych i dotyczy towarów zarówno nowych, jak i używanych. Jeśli postępowanie reklamacyjne u sprzedawcy nie przyniesie skutku w przeciągu 14 dni, ubezpieczony może liczyć na całkowity zwrot kosztu zakupów towarów, jednak nie więcej niż suma ubezpieczenia, czyli 10 tysięcy złotych.

Suma ubezpieczenia wydaje się rozsądna, a koszt 2 zł miesięcznie, dla kogoś kto robi zakupy w sieci w kwotach zbliżonych do kilkuset złotych w miesiącu nie powinien robić wrażenia.

Więcej szczegółów i warunków ubezpieczenia znajdziecie na dedykowanej stronie Wymarzone eZakupy. Z istotnych rzeczy, które wyczytałem w regulaminie przytoczę tylko, że okres ubezpieczenia wynosi 1 rok, a każde wypłacone świadczenie pomniejsza sumę ubezpieczenia w danym okresie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu