Na serwerach Mozilli pojawił się już Firefox 43. Tradycyjnie desktopowa wersja debiutuje równolegle z mobilną i to właśnie tutaj tym razem wprowadzono...
Na serwerach Mozilli pojawił się już Firefox 43. Tradycyjnie desktopowa wersja debiutuje równolegle z mobilną i to właśnie tutaj tym razem wprowadzono najwięcej nowości. Aktualizacja poprawia interfejs, a jednocześnie dodaje kilka użytecznych funkcji z desktopów.
Firefox 43
Wersja desktopowa przeglądarki nie doczekała się widocznych zmian poza wprowadzeniem podpowiedzi wyszukiwania do paska adresu. Twórcy skupili się poza tym na ułatwieniu życia deweloperom. Wprowadzono zatem poprawki w API odpowiedzialnym za obsługę formatu wideo m4v. Usprawnień doczekała się również współpraca z klawiaturą ekranową w Windows 8. Nowa przeglądarka wspiera również wyświetlanie treści za pośrednictwem WebRTC na wielu monitorach. Pomniejsze poprawki dodano też to trybu prywatnego. Mozilla poinformowała ponadto o dostępności 64-bitowej wersji dla Windows. Tę jednak można było pobrać już wcześniej - w przypadku FF 42, o czym pisaliśmy.
Na Androidzie Firefox 43 doczekał się funkcji oznaczania treści na liście "do przeczytania" jako przeczytane/nieprzeczytane. Ponadto przeglądarka wyświetla teraz na kartach ikonki informujące o odtwarzanym dźwięku. Odświeżono ekran historii i dodano kolorowanie systemowego paska stanu, aby był spójny z interfejsem przeglądarki. Pozostałe zmiany dotyczą ułatwień dostępu oraz stabilności i bezpieczeństwa- dodano też wyżej wspomniane nowości z desktopów.
Google Play Books z trybem nocnym
Wyszła nowa wersja aplikacji Google Play Books. Nowością tego wydania jest tryb nocny, w którym ekran naszego smartfona zmienia odcień na żółtawy. Jest to wyjście na przeciw badaczom alarmującym o negatywnym wpływie niebieskiego światła na jakość naszego snu. Aplikacja teraz automatycznie zmienia odcień ekranu w zależności od godziny. Doskonale widać to na powyższym obrazku. Oczywiście w razie potrzeby można tę funkcję dezaktywować.
Now on Tap z obsługą nowych języków
Wprowadzona wraz z Androidem Marshmallow funkcja Google Now on Tap doczekała się wsparcia dla nowych języków: francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego i koreańskiego. Google stale rozwija asystenta, który ma być w stanie pomagać nam w dowolnej sytuacji, analizując aplikacje, które aktualnie uruchamiamy oraz wyświetlane treści. Co ważne, w tym celu nie musimy jej opuszczać. Niestety w Polsce mechanizm ciągle jest niedostępny. Informacja o wsparciu dla nowych języków daje nadzieje, że ulegnie to niedługo zmianie.
Zamień telefon w miecz świetlny
Trik z telefonem jako mieczem świetlnym nie jest nowy. Mimo to Google podgrzewa atmosferę przed premierą nowej części Gwiezdnych Wojen. Do dotychczasowych atrakcji dołączyła webowa aplikacja dla Chrome, która pozwala zamienić nasz telefon w miecz świetlny. Całość łączy się z desktopem, a na ekranie oglądamy scenę rodem z FPS-ów, w której musimy walczyć ze szturmowcami imperium. Więcej na www.google.com/starwars
Nowe tarcze dla Android Wear
Google poinformował o dostępności dziewięciu nowych tarcz dla Androida Wear. Zostały one opracowane przez designerów z całego świata współpracujących z kalifornijską firmą. Listę macie powyżej, a wszystkie pobierzecie oczywiście ze sklepu Google Play.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu