Google

Wyciszenie tablicy na Google Plus i przemiana jej w bloga

Grzegorz Ułan
Wyciszenie tablicy na Google Plus i przemiana jej w bloga
12

Kolejna aktualizacja serwisu społecznościowego od Google przynosi nam możliwość wprowadzenia ograniczeń, odnośnie tego, który z naszych kręgów będzie mógł wysyłać nam powiadomienia o wszelakich zmianach na naszą tablicę. Można też ustawić tylko konkretne osoby, których aktywność będziemy widzieć na...

Kolejna aktualizacja serwisu społecznościowego od Google przynosi nam możliwość wprowadzenia ograniczeń, odnośnie tego, który z naszych kręgów będzie mógł wysyłać nam powiadomienia o wszelakich zmianach na naszą tablicę. Można też ustawić tylko konkretne osoby, których aktywność będziemy widzieć na swojej tablicy.

Zmianę tych ograniczeń dokonujemy pod adresem ustawień konta Google Plus

Zastanawia mnie opcja ustawień, dotycząca pozwolenia na rozpoczynanie z nami rozmów na czacie. Rozumiem, iż chodzi o Google Messenger, w aplikacji mobilnej, gdyż czat na stronie G+ zintegrowany jest z czatem na Gmailu, gdzie w kontaktach nie mamy podziału na kręgi z plusa.

Może to też oznaczać powolne wycofywanie się z Google Talk i zastąpienie go nowym komunikatorem, dostępnym już na telefonach z Androidem i iOS.

Jako ciekawostkę, związaną z udostępnieniem API, przedstawiam Wam rozwiązanie, opracowane przez Daniel Treadwell, które to zamienia naszą tablicę na Google Plus, w bloga. Pamiętam, kiedy Google wprowadzał swoją usługę Google Wave, prawie natychmiast powstawały próby zaimpletowania tego rozwiązania na blogach, jako systemu komentarzy. Trzeba przyznać, iż od chwili otwarcia G+ dla programistów, niewiele zostało udostępnionych udogodnień i aplikacji do tej sieci społecznościowej.
Mam nadzieję, iż takie próby trochę bardziej rozkręcą developerów i wkrótce będziemy się cieszyć użytecznymi rozwiązaniami do korzystania z G+.

Jak wygląda nasza tablica w postaci bloga możemy sprawdzić sami, dodając do adresu -http://www.minimali.se/ - ID naszego profilu, na przykład - http://www.minimali.se/114729752511119927441/

Obok każdego wpisu mamy informację, dotyczącą daty postu, liczby udostępnień oraz przyznanych plusów.
Jest też odnośnik do postu na G+ oraz podgląd komentarzy.

Jak widać, nie jest to w pełni funkcjonalny blog, raczej prezentacja naszej tablicy w prostej formie, bez innych dodatków dostępnych w serwisie plusa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

bloggoogle plus