Mobile

O nowych Lumiach wiemy już absolutnie wszystko

Jakub Szczęsny
O nowych Lumiach wiemy już absolutnie wszystko
58

Najgorętszą premierą tej jesieni będą z pewnością dwie topowe Lumie od Microsoftu, startujące równolegle z Windows 10 Mobile. W Sieci znalazły się obrazy przedstawiające materiały promocyjne tych urządzeń, potwierdzające doniesienia, do których dotarliśmy już dużo, dużo wcześniej. Zapowiada się napr...

Najgorętszą premierą tej jesieni będą z pewnością dwie topowe Lumie od Microsoftu, startujące równolegle z Windows 10 Mobile. W Sieci znalazły się obrazy przedstawiające materiały promocyjne tych urządzeń, potwierdzające doniesienia, do których dotarliśmy już dużo, dużo wcześniej. Zapowiada się naprawdę ciekawe wydarzenie i... równie ciekawe słuchawki.

Nowe telefony Microsoftu zostaną zaprezentowane podczas specjalnej konferencji, która zostanie zorganizowana 6 października w Nowym Jorku. Wiemy już wszystko (i na pewno) na temat specyfikacji tych urządzeń, a także ich wyglądu. Ten może nieco rozczarować fanów microsoftowskiej marki - odchodzi się od metalowych wstawek na obudowie na rzecz pokrycia urządzeń wysokiej jakości plastikiem.

Lumia 950 ma charakteryzować się ekranem o przekątnej 5,2 cala w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Sercem słuchawki ma być 6-rdzeniowy Snapdragon 808 pracujący wespół z 3 GB pamięci RAM. Nowością w świecie mobilnego Windows będzie skaner tęczówki - Iris. Użytkownik na dane otrzyma 32 GB pamięci wewnętrznej i co ciekawe - slot na karty pamięci microSD. Fani fotografii mobilnej nie powinni być zawiedzeni - w sprzęcie znajdzie się aparat główny o matrycy 20 MP Pureview, a z przodu zamruga do nas szerokokątna kamera 5 MP. W środku znajdziemy również wymienialną baterię o pojemności 3000 mAh, a urządzenie naładujemy (i skomunikujemy z komputerem oraz peryferiami) za pomocą USB Typu C. Dodatkowo - możliwe będzie ładowanie bezprzewodowe Qi.

Wariant XL topowej Lumii zaoferuje ekran o przekątnej 5,7 cala w tej samej rozdzielczości. Nieco potężniejszy okaże się być wnętrze urządzenia - tutaj już zatyka nam Snapdragon 810 wespół z 3 GB pamięci RAM. Również uświadczymy tu technologii Windows Hello (skaner Iris). Reszta specyfikacji nie zmienia się z wyjątkiem większej o 300 mAh baterii.

Wygląda to zatem bardzo dobrze - nie jestem zdziwiony. Wreszcie będzie można powiedzieć, że urządzenia z Windows na pokładzie prezentują się równie dobrze na papierze, jak i w działaniu... choć to cały czas jest obiektem spekulacji. Nie wiadomo, czy Microsoft zdąży ze stworzeniem stabilnego oprogramowania dla swoich nowych smartfonów. Miejmy nadzieję, że tak.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu